FC Barcelona, Leo Messi, Luis Suarez, Neymar

Autor: East News

Primera Division. FC Barcelona zremisowała z Atletico Madryt

2016-09-22 10:08

FC Barcelona zremisowała z Atletico Madryt 1:1 w hicie 5. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Gospodarze prowadzili po golu Ivana Rakiticia, ale stan meczu wyrównał rezerwowy Angel Correa. Punkty stracił też Real Madryt, który na własnym boisku w takim samym stosunku zremisował z Villarreal.

Odkąd Luis Enrique jest trenere Barcelony Diego Simeone zdołał wygrać z nim tylko raz. Ale Atletico pod wodzą "Cholo" już od dawna sprawia "Dumie Katalonii" mnóstwo problemów, czy to na Camp Nou, czy na Vicente Calderon. Nie inaczej było tym razem. Defensywnie ustawieni goście z wielką pewnością i spokojem się bronili odpierając praktycznie każdą akcję "Barcy".

Gospodarze próbowali środkiem, skrzydłami, a niespodziewanie udało im się... po stałym fragmencie gry. Krótko rozegrany rzut rożny, Andres Iniesta ostro dośrodkował w pole karne, a gola głową zdobył Ivan Rakitić. Na przerwę Barcelona schodziła więc na prowadzeniu, ale kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie był już remis. Bramkę wyrównującą zdobył wprowadzony dosłownie kilkanaście sekund wcześniej Angel Correa, który wykorzystał fatalny błąd Javiera Mascherano. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, choć "Barca" kilka razy zagroziła bramce Jana Oblaka. Jordi Alba, Neymar czy Gerard Pique nie byli jednak w stanie pokonać słowackiego golkipera, a to oznacza, że mistrzowie Hiszpanii drugi raz z rzędu stracili punkty na Camp Nou.

Wygrać na własnym terenie nie zdołał też Real Madryt. "Królewscy" na Santiago Bernabeu podejmowali Villarreal, ale musieli zadowolić się jednym punktem. Po bramkach Bruno i Sergio Ramosa spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Mimo to ekipa Zinedine'a Zidane'a pozostaje liderem tabeli La Liga.

(w celu aktualizacji wyniku stronę należy odświeżyć ręcznie)

FC BARCELONA - ATLETICO MADRYT 1:1

Bramki: Rakitić 41 - Correa 61

Żółte kartki: Suarez, Alba - Koke, Griezmann, Thomas, Filipe Luis

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Pique, Mascherano, Alba - Rakitić, Busquets (51. Gomes), Iniesta- Messi (59. Turan), Suarez, Neymar

Atletico: Oblak - Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luis - Saul (60. Torres), Gabi, Koke Carrasco (73. Thomas) - Griezmann, Gameiro (60. Correa)