SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Primera Division: Jasper Cillessen bramkarzem Barcelony!

Primera Division: Jasper Cillessen bramkarzem Barcelony!

25.08.2016, godz. 16:59
Ajax - Legia, Jasper Cillessen
Ajax - Legia, Jasper Cillessen foto: CYFRASPORT

Jasper Cillessen pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał pięcioletni kontrakt z Barceloną. Reprezentant Holandii w środę rozegrał ostatnie spotkanie w barwach Ajaksu Amsterdam przeciwko FK Rostów, lecz nie pomógł i jego były już klub nie zagra w Lidze Mistrzów. Oficjalna prezentacja odbędzie się w piatek na Camp Nou.

Mistrzowie Hiszpanii zapłacili Ajaksowi Amsterdam 13 milionów euro, lecz to nie wszystko, ponieważ na konto holenderskiego klubu mogą wpłynąć dodatkowe 2 mln pod warunkiem, że zostaną spełnione warunki zapisane w kontrakcie. Jasper Cillessen po zakończeniu przegranego spotkania w 4. rundzie play-off Ligi Mistrzów z FK Rostów spakował się i udał do Barcelony, gdzie w czwartek pomyślnie przeszedł testy medyczne i nic nie stało na przeszkodzie, aby podpisał umowę z mistrzem Hiszpanii na pięc lat. Klauzula odstępnego ma wynosić 60 mln, a o miejsce w pierwszym składzie będzie rywalizował z Markiem-Andre ter Stegenem. Holender w Ajaksie grał od 2011 roku, rozegrał w tym czasie 141 meczów i trzykrotnie z klubem z Amsterdamu wygrywał rozgrywki Eredivisie. Teraz pora na nowe wyzwania i podbój Primera Division.


autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: