Sport piłka nożna liga hiszpańska Primera Division: Real Madryt rozbity przez Real Sociedad [WIDEO]

Primera Division: Real Madryt rozbity przez Real Sociedad [WIDEO]

31.08.2014, godz. 23:17
Sergio Ramos w powietrzu
Sergio Ramos w powietrzu foto: AFP/EAST NEWS

Real Sociedad pokonał Real Madryt 4:2, choć po pierwszych 30 minutach niewiele na to wskazywało. Goście prowadzili już 2:0 i gdy wydawało się, że nic złego im się nie stanie, stracili w krótkim odstępie czasu dwa gole. W drugiej połowie niesieni dopingiem kibiców Baskowie trafili jeszcze dwukrotnie, i ostatecznie pokonali "Królewskich", co nie udało im się od maja 2004 roku.

W poprzednim sezonie w meczach pomiędzy Realem Sociedad a Realem Madryt padło aż 10 goli. Także tym razem nie zabrakło bramek, ale nie był to aż tak jednostronny mecz, jak w rozgrywkach 2013/2014. Mimo braku kontuzjowanego Cristiano Ronaldo więcej szans dawano "Królewskim". Byli zdecydowanymi faworytami także dlatego, że przed spotkaniem Sociedad nie potrafił z nimi wygrać od 23 maja 2004 roku.

Kelnerka nie urodziła dziecka Cristiano Ronaldo. Pozostała jedna opcja!

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały jednak horroru, jaki przeżyją goście. Po 10 minutach prowadzili bowiem 2:0 i mieli wszystko pod kontrolą - wystarczyło grać swoje i nie dopuścić do głosu rywala. Ale stało się inaczej. Real oddał inicjatywę i slono za to zapłacił. Dwa gole autorstwa Inigo Martineza i Davida Zurutuzy zdobyte kilka minut pod koniec pierwszej połowy spowodowały, że to gospodarze schodzili do szatni w lepszych nastrojach.

Druga część gry miała być dla "Królewskich" lepsza i przez kilka minut wydawało się, że faktycznie taka będzie. Grali agresywnie pressingiem, szybko odbierali piłkę. Taki stan rzeczy potrwał jednak niedługo, a w 60 minucie wszystko odwróciło się do góry nogami. Wtedy to na boisku pojawili się Canales i Vela. Trener gospodarzy dał jasny znak, że zamierza ten mecz wygrać. I wygrał. Bramki Zurutuzy i Veli pogrążyły Real, który nie był w stanie się podnieść.

Po dwóch kolejkach obie drużyny mają po 3 punkty. Przed nimi przerwa na mecze reprezentacyjne, a do ligowej walki wrócą za dwa tygodnie.

Real Sociedad - Real Madryt 4:2 (2:2)

Bramki: Martinez 35, Zurutuza 41, 65, Vela 76 - Ramos 5, Bale 11

Real Sociedad: Eñaut Zubikarai - Joseba Zaldua, Gorka Elustondo, Inigo Martínez, Alberto de la Bella - Xabi Prieto (83. Mikel Gonzalez), Esteban Granero, Markel Bergara, David Zurutuza - Chori Castro (60. Sergio Canales), Imanol Agirretxe (60. Carlos Vela)
Real Madryt
: Iker Casillas - Dani Carvajal (77. Alvaro Arbeloa), Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modrić (74. Sami Khedira), Toni Kroos, Isco - James Rodríguez, Karim Benzema, Gareth Bale

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

22:57

Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc!

22:56

Na koniec pomeczowa wypowiedź Ikera Casillasa:

93'

KONIEC MECZU! Po fantastycznym widowisku Real Sociedad pokonuje na własnym stadionie Real Madryt 4:2! Co za mecz!

92'

Sociedad wychodził z kontrą, ale zatrzymał ją, by spokojnie rozegrać piłkę i doczekać końcowego gwizdka.

91'

Sędzia doliczył 3 minuty.

91'

Słupek! Ładna akcja Realu, nie trafia w piłkę James ale dopada do niej Benzema i strzela potężnie z 7 metrów. Piłka jednak ląduje na słupku.

90'

Nareszcie pokazał się James! Ładna, indywidualna akcja, kiwnął rywala, zszedł do lewej nogi i uderzył z 16 metrów, ale bardzo dobrze po raz kolejny dziś Zubikarai.

89'

88'

Rzut wolny dla gości, dośrodkowywał James, Zubikarai minął się z piłką ale sędzia odgwizdał faul. Niesłusznie, bo bramkarz Sociedad wpadł na swojego kolegę z zespołu.

87'

Efektowna szarża Veli lewym skrzydłem, trzech obrońców Realu próbowało mu odebrać piłkę, ale udało się dopiero czwartemu.

86'

Teraz znakomita szansa Realu! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Khedira uwolnił się od krycia i strzelał głową, ale minimalnie ponad bramką. Nadal 4:2 dla gospodarzy.

84'

Real jest totalnie rozbity. Powinien atakować, a po raz kolejnyw  tym meczu oddał inicjatywę gospodarzom.

83'

Xabi Prieto nagrodzony owacją na stojąco schodzi z boiska, a w jego miejsce obrońca Mikel Gonzalez. Sociedad zaczyna bronić wyniku.

82'

Kartka dla Isco za niesportowe zachowanie. Hiszpan po gwizdku kopnął piłkę w nogi przeciwnika.

81'

Kroos dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale fatalnie zagrał. Jak nie idzie to nie idzie.

81'

80'

Akcja bramkowa na 4:2 wzbudziła wiele kontrowersji bo ostatecznie... nie wiadomo, czy Vela dotknął piłki ręką czy nie. Ale jeśli nawet powtórki tego nie wyjaśniają, sędzia też miał prawo tego nie zauważyć.

79'

Czy Real zdoła się jeszcze podnieść? Teraz Bale zrezygnował z biegania po skrzydle i czeka na piłkę w polu karnym.

77'

Arbeloa w miejsce Carvajala. Ancelotti obawiał się chyba, że prawy obrońca Realu mógł zostać ukarany drugą żółtą kartką.

76'

Warto jednak dodać, że ta bramka nie powinna zostać uznana. Wszystko dlatego, że podczas przyjęcia piłki strzelec bramki Carlos Vela pomagał sobie ręką.

75'

4:2! Kolejny rzut rożny dla gospodarzy, odbita piłka spada pod nogi Carlosa Veli, a ten pakuje piłkę do siatki!

74'

Khedira wchodzi w miejsce Modricia. Defensywny pomocnik przy stanie 2:3? Zaskakująca decyzja Ancelottiego.

73'

Podsumowanie występu Rodrigueza.

73'

Piłkarze Realu postawili na siłę, mocno uderzał Bale, ale piłka zatrzymała się na jednym z zawodników Sociedad.

72'

Faul na Jamesie i będzie rzut wolny dla Realu 25 metrów od bramki!

72'

68'

Ależ tu się dzieją niesamowite rzeczy! Niesiony dopingiem Sociedad gra jak natchniony, ale właśnie nadział się na kontrę! Real nie wykorzystał jednak akcji 4 na 3, strzał Benzemy został zablokowany.

65'

GOOOOOOOOL! Kolejna akcja skrzydłem, Canales do Xabiego Prieto, ten zagrywa w pole karne, a Zurutuza wyprzeda rywala i strzela na 3:2!

63'

Carvajal faulował Velę, a do sędziego natychmiast rzucili się piłkarze Sociedad żądając drugiej żółtej kartki dla obrońcy Realu. Arbiter jednak niewzruszony.

62'

Do końca meczu jeszcze ok. 30 min., ale jak narazie widać brak Ronaldo, czyli kogoś, kto umie zrobić różnicę gdy drużynie nie idze.

61'

Wygląda na to, że brak klasycznego defensywnego pomocnika w składzie faktycznie jest problemem Realu.

60'

Dwie zmiany w ekipie gospodarzy. Za Castro wchodzi Canales, a za Agirretxe wracający po kontuzji Carlos Vela. Sociedad gra o 3 punkty!

59'

Ładna wrzutka Marcelo w pole karne, do strzału już składał się Benzema, ale w ostatniej chwili zdjął mu piłkę z głowy obrońca Sociedad.

58'

Po rzucie rożnym szansę na kontrę miał Sociedad, ale Castro się potknął i tego nie wykorzystał.

56'

Kapitalna akcja Sociedad, a przede wszystkim Chory'ego Castro! Piękny drybling, rozciągnięcie na skrzydło, dośrodkowanie, ale strzał Agirretxe zablokowany przez Ramosa! Jak natchnieni grają teraz gospodarze.

55'

A kibice nie ustają w zgryźliwych komentarzach dotyczących koloru stroju Realu.

53'

Świetnie Sociedad wykorzystuje swoje skrzydła. Dużo wrzutek w pole karne, jedne bardziej, drugie mniej groźne, ale w końcu może się to zakończyc golem tak jak pod koniec pierwszej połowy!

52'

Szarżował w polu karnym Benzema, ale kolejna nieudana akcja francuskiego napastnika. Chyba przeraził się plotkami o ewentualnym transferze Falcao.

51'

Goście zaczynają się gubić, sporo błędów indywidualnych, m.in. Bale'a. Więcej teraz walki niż gry w piłkę. A to woda na młyn dla gospodarzy.

50'

Docenić należy pracę sędziego, który pozwala zawodnikom grać i nie gwiżdże byle czego. Też dzięki temu tak dobrze ogląda się to spotkanie.

48'

Real podobnie jak w pierwszej połowie zaczyna bardzo wysoko ustawiony, ale mogło to sie zemścić! Strata w środku, znakomicie rozegrana akcja Sociedad, dośrodkowanie z boku ale strzał Xabiego Prieto po odbiciu od obrońcy mija bramkę.

46'

Słaby dziś mecz Benzemy. Francuz bardzo mało widoczny, a więcej strzałów od niego miał nawet... Marcelo.

45'

Drugą połowę zaczynają piłkarze Realu!

21:54

Ciekawie zapowiada się ta druga połowa! Świetnie zaczął Real, który w ciągu 10 minut zdobył dwa gole. I kiedy wydawało się, że jest pozamiatane, obudzili się gospodarze. Dwie bramki po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska i mamy remis 2:2. Real zasłużył sobie na taki rozwój sytuacji, bo po bramce strzelonej przez Bale'a oddał inicjatywę rywalowi, co szybko się zemściło.

21:51

A zdaniem niektórych widzów stracone bramki to kwestia charakteru piłkarzy Realu.

48'

Koniec pierwszej połowy! Ależ mamy emocje na Estadio Anoeta. Z niecierpliwością czekamy na drugą odsłonę meczu.

47'

Ależ było blisko! Dośrodkowanie Jamesa i w polu karnym znowu najlepiej odnalazł się Ramos, który strzelił obok bramki.

46'

Efektowna akcja Pepego na skrzydle, będzie rzut wolny po faulu Zurutuzy.

45'

Dziura w środku pola zadecydowała o tym, że Sociedad strzelił drugą bramkę?

43'

Sociedad zdecydowanie zasłużył na tego wyrównującego gola. Ale jeszcze bardziej na jego stratę zasłużył Real, który całkowicie oddał inicjatywę gospodarzom.

41'

I już mamy remis! Dośrodkowanie z lewej strony i David Zurutuza strzałem głową pokonuje Ikera Casillasa! Co za mecz!

37'

Żółtą kartką ukarany Carvajal.

38'

Przy golu dla Sociedad nienajlepiej zachowali się obrońcy gości.

35'

GOOOOOL DLA GOSPODARZY! Rzut rożny dla Sociedad, a dośrodkowanie świetnie zamyka Inigo Martinez, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. Już tylko 1:2!

33'

Jak narazie James Rodriguez mało widoczny. Zdecydowanie lepiej prezentuje się chociażby Isco.

32'

Na trybunach głośno, ale piłkarze Sociedad póki co dwa poziomy niżej niż kibice.

31'

Ależ akcja Realu! Granero traci piłkę w środku pola, piłka do Kroosa który w sytuacji 1 na 1 trafia w Zubikaraia. Mimo dwóch straconych goli niezły mecz bramkarza Sociedad.

30'

Real oddał teraz inicjatywę i pozwala rozgrywać gospodarzom. Ci jednak nie radzą sobie do końca w ataku pozycyjnym, o wiele większe zagrożenie niosą ich kontrataki.

29'

Ładnie teraz pograli na połowie rywala gospodarze, ale w polu karnym zabrakło dokładności i czyści wszystko Ramos. Po raz kolejny. Póki co zawodnik meczu.

28'

Strzał gracza Sociedad zablokowany przez Ramosa, a w walce o górną piłkę zderzyli się głowami Zurutuza i Carvajal. Początkowo źle to wyglądało, ale obaj piłkarze wrócili już do gry.

27'

Przed meczem pisaliśmy, że Real nie jest w najwyższej formie, ale dziś na boisku zupełnie tego nie widać. Kapitalna gra podopiecznych Ancelottiego.

25'

Świetna akcja Isco na skrzydle, podanie do Marcelo a ten po raz kolejny dziś strzela. Zubikarai paruje piłkę na rzut rożny. Po chwili Kroos wrzuca piłkę na głowę Ramosa, ale strzelec pierwszego gola uderza ponad bramką.

23'

Gospodarze coraz śmielej sobie poczynają, kolejny rzut rożny w przeciągu kilku minut, ale narazie wrzutki w pole karne Realu nie powodują żadnego zagrożenia.

22'

Strzał z dystansu na bramkę Casillasa, ale nie można powiedzieć o nim więcej niż tyle, że miał miejsce.

21'

Gospodarze uspokoili nieco grę i częściej utrzymują się przy piłce, ale nadal niewiele z tego wynika.

20'

Błąd Zubikaraia, który źle obliczył tor lotu piłki, mogło się to źle skończyć dla gospodarzy. Chwilę później strzelał Marcelo, ale niedokładnie.

19'

Castro uderzał z niewygodnej pozycji, ale bez problemu broni Casillas.

18'

Kartka dla Granero za faul na Carvajalu.

16'

A tu podsumowanie znakomitego zachowania Bale'a w polu karnym Sociedad:

15'

Gospodarze wiedzą, że nie mają już nic do stracenia. Dwie groźne kontry w krótkim odstępie czasu, ale wyjaśniają sytuację obrońcy "Królewskich".

14'

Niesamowicie się ten mecz zaczął dla gości. Póki co wiele wskazuje na to, że może powtórzyć się scenariusz z zeszłego sezonu, czyli wysokie zwycięstwo Realu.

10'

GOOOOOOOOL! 0:2! Bale dostaje piłkę od Modricia, zakłada siatkę rywalowi i nie daje żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Nokaut!

9'

Ależ się zakotłowało w polu karnym gospodarzy! Najpierw Ramos strzela z wolnego w poprzeczkę, a chwilę później dobitka Rodrigueza nieznacznie mija bramkę.

7'

Sociedad próbuje odsunąć grę od własnego pola karnego, ale gospodarze mają póki co problemy z dokładnością. W defensywie natomiast muszą zagęścić środek pola, bo Real bardzo łatwo wchodzi w ich strefę obronną.

7'

A Ramosowi asystował Toni Kroos. Piękna wrzutka.

5'

RAMOOOOOOOOOOOOS! Real wychodzi na prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Sergio Ramos głową zdobywa bramkę dla "Królewskich"!

5'

"Królewscy" agresywnie atakują rywali po stracie piłki, do tego dobrze się ustawiają i często odbierają futbolówkę.

4'

Piękna dokładna piłka Marcelo do Benzemy, ten ładnie przyjął na klatkę i szukał Bale'a, ale obrońcy ponownie górą. W pierwszych minutach Real dominuje.

2'

Pierwsza akcja skrzydłem Realu. Marcelo do Bale'a, Walijczyk próbowal wstrzeliwać piłkę w pole karne, ale wybijają obrońcy Sociedad.

1'

Królewscy dziś w swoich nowych, wyjazdowych strojach koloru różowego. Bardzo ładnie się prezentują.

1'

Zaczynamy!

20:59

Warto zwrócić uwagę, że w bramce "Królewskich" stoi po raz kolejny Iker Casillas. Wygląda więc na to, że wygrał rywalizację z Keylorem Navasem.

20:57

Na trybunach - tak jak przypuszczaliśmy - nie ma wolnych miejsc. Może być głośno i gorąco.

20:55

Obie drużyny już w tunelu czekają na wyjście na boisko. Do rozpoczęcia spotkania ostatnie minuty!

20:49

W dzisiejszym meczu gospodarze z pewnością będą mieli 12-stu zawodników. Estadio Anoeta uznaje się za jeden z najgorętszych stadionów w Hiszpanii ze względu na fanatyzm zasiadających tam fanów.

20:47

Przed chwilą zakończył się mecz Villareal - Barcelona, w którym padł wynik 0:1. Jeśli Real nie chce już na początku sezonu tracić punktów do największego rywala, musi dziś wygrać.

20:43

W ostatnich dniach zdecydowanie częściej o Realu mówiło się w kontekście ewentualnych transferów (Falcao, Chicharito) niż formy sportowej, która nie powala. Mimo nienajlepszej gry "Królewscy" zdobyli Superpuchar Europy i wygrali pierwszy mecz ligowy.

20:35

Po stronie gospodarzy także nie zagra największa gwiazda - Carlos Vela. Meksykanin wraca do formy po kontuzji, ale dziś nie znalazło się dla niego miejsca w pierwszej jedenastce. Jest za to na ławce, dlatego niewykluczone, że zobaczymy go na boisku w drugiej połowie.

20:31

Brak Ronaldo to dla Realu duża strata, ale jego miejsce zajmie James Rodriguez, z którego wystepami kibice wiążą spore nadzieje. Kolumbijczyk z niezłej strony pokazywał się w pierwszych meczach sezonu, ale dziś przed nim bardzo trudne zadanie - zastąpić CR7. Czy to w ogóle wykonalne?

20:28

Dlaczego nie zagra Ronaldo? Z powodu problemów zdrowotych. Całą sytuację przybliżył Carlo Ancelotti - Jest ok, ale wolimy, aby w tym tygodniu w pełni się zregenerował. Z tego względu nie zagra w tym spotkaniu - powiedział trener "Królewskich".

20:25

Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji NA ŻYWO z meczu ligi hiszpańskiej pomiędzy Realem Sociedad a Realem Madryt.
False 1726 True 1 2014-08-31 20:00:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora