Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Primera Division: Wymęczone zwycięstwo Realu Madryt

Primera Division: Wymęczone zwycięstwo Realu Madryt

18.03.2017, godz. 18:15
Real Madryt
Real Madryt foto: EAST NEWS

Trudną przeprawą był dla Realu Madryt mecz z Athletikiem Bilbao. Baskowie postawili trudne warunki „Królewskim”, lecz stać ich było tylko na jedno trafienie, zaś Real pokonał bramkarza gospodarzy dwukrotnie. Gole Benzemy i Casemiro załatwiły liderowi La Liga trzy punkty i zwycięstwo w sobotnim spotkaniu.

Początek meczu był arcyciekawy. Widzieliśmy otwartą i odważną grę po obu stronach. Keylor Navas uratował swój zespół po strzale Raula Garcii, a po chwili piłkę do siatki rywali pakował Cristiano Ronaldo. Radości Portugalczyka pozbawił jednak sędzia, który podniósł w górę chorągiewkę. Żadnych zastrzeżeń nie było już w 25. minucie. Ronaldo odwdzięczył się Benzemie za poprzednie podanie i posłał mu fantastyczną piłkę między bramkarza, a obrońców. Francuz tylko na to czekał i spokojnie wykończył całą akcję. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie, bo później na boisku widzieliśmy więcej walki niż pięknych akcji.

Po przerwie Bilbao ruszyło do zdecydowanego ataku. Gra Basków mogła się podobać. Odważnie konstruowali akcje ofensywne, nie bojąc się wielkiego Realu. Ich starania przyniosły efekt w 65. minucie. Z prawej strony dośrodkował Williams, piłkę zgrał Garcia, a z najbliższej odległości bramkarza pokonał Aduriz. Krótko jednak trwała radość Athletiku. Trzy minuty później korner wykonywali „Królewscy”, piłka jakimś cudem trafiło do Casemiro, a ten umieścił ją w bramce. Trudno wytłumaczyć dlaczego niepilnowany był piłkarz Realu. Ten błąd kosztował Bilbao punkt, ponieważ piłkarze Ernesto Valverde nie znaleźli już sposobu na Keylora Navasa i ulegli 1:2.

ATHLETIC BILBAO - REAL MADRYT 1:2 (0:1)

Bramki: Aritz Aduriz 65 - Karim Benzema 25, Casemiro 68

Żółte kartki: Aritz Aduriz - Dani Carvajal, Casemiro, Toni Kroos, Keylor Navas

Athletic Bilbao: Arrizabalaga - de Marcos, Alvarez, Laporte, Balenziaga - Williams, Benat (80. Rico), Iturraspe, Garcia (86. Susaeta), Lekue (59. Muniain) - Aduriz

Real Madryt: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modrić (62. Lucas), Casemiro, Kroos - Bale, Benzema (85. Morata), Ronaldo (79. Isco)

False 3148 False 1 2017-03-18 16:00:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora