SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Przeżył katastrofę lotniczą klubu Chapecoense. Teraz zagra z Barceloną

Przeżył katastrofę lotniczą klubu Chapecoense. Teraz zagra z Barceloną

31.07.2017, godz. 09:42
Alan Ruschel przeżył katastrofę samolotu Chapecoense
Alan Ruschel przeżył katastrofę samolotu Chapecoense foto: EAST NEWS

Alan Ruschel był jednym z niewielu, którzy przeżyli katastrofę lotniczą brazylijskiego klubu Chapecoense. Kilka miesięcy po tych dramatycznych wydarzeniach 27-letni obrońca znów zagrał w piłkę, a teraz czeka go wyjątkowy moment. Jego oficjalny powrót na boisko klub zaplanował bowiem na towarzyskie starcie z FC Barcelona.

Pod koniec listopada 2016 roku całym światem wstrząsnęła dramatyczna informacja o katastrofie samolotu z piłkarską drużyną Chapecoense na pokładzie. Brazylijczycy lecieli do Kolumbii na mecz Copa Sudamericana, ale jeszcze przed lądowaniem doszło do prawdziwej tragedii. Większość pasażerów zginęła, a z życiem uszła zaledwie garstka, m.in. trzech piłkarzy. W tym obrońca Alan Ruschel.

27-latek pokazał jednak prawdziwy hart ducha i wolę walki. Mimo traumatycznych wspomnieć zawodnik zdecydował się wrócić do treningów, a ostatnio po 239 dniach od katastrofy ponownie wybiegł na boisko i zagrał 40 minut w towarzyskim meczu z Ypirangą (1:1). A teraz czeka go naprawdę wyjątkowy moment. W nagrodę za bohaterską postawę zagra bowiem przeciwko Barcelonie!

Kataloński klub zaprosił Chapecoense na coroczny mecz o Puchar Joana Gampera. Obecni wicemistrzowie Hiszpanii mierzą się w nim zwykle z innymi europejskimi czy światowymi potęgami, jednak tym razem spotkanie to ma wyjątkowy wymiar, bowiem zostanie rozegranie ku pamięci ofiar straszliwych wydarzeń z listopada 2016 roku. Z kolei sam brazylijski klub potwierdził, że Ruschel wystąpi 7 sierpnia na Camp Nou.

- Powrót Alana jest ważnym krokiem w jego rekonwalescencji i w procesie odbudowy składu. Biorąc pod uwagę znaczenie meczu ze wspaniałym hiszpańskim zespołem w jednej ze świątyni piłkarskich, uważamy, że to idealna okazja na jego oficjalny powrót - czytamy w oficjalnym komunikacie Chapecoense.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: