James Rodriguez

Autor: Facebook

Puchar Króla: Real Madryt bez największych gwiazd rozbił Sevillę

2017-01-05 9:05

Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Karim Benzema - m.in. bez tych piłkarzy musiał radzić sobie Real Madryt w meczu 1/8 finału Pucharu Króla z Sevillą, ale brak największych gwiazd nie przeszkodził "Królewskim". Podopieczni Zinedine'a Zidane'a i tak pokazali wielką klasę i rozbili rywali aż 3:0! Losy tego dwumeczu są już raczej przesądzone jeszcze przed rewanżem.

W meczu z Sevillą Zidane przetestował warianty gry bez swojego tridente "BBC". Cristiano Ronaldo dostał wolne i odpoczywa po ciężkim roku, Gareth Bale dochodzi do siebie po kontuzji, a Karim Benzema usiadł na ławce rezerwowych. Brak gwiazd nie przeszkodził jednak "Królewskim" w wysokim zwycięstwie, a na murawie prym wiedli inni zawodnicy, jak James Rodriguez czy Luka Modrić.

Ze szczególnie dobrej strony pokazał się ten pierwszy, który w tym sezonie nie gra zbyt dużo. Hiszpańska prasa informowała, że Kolumbijczyk nie jest zadowolony ze swojej pozycji w Realu i będzie chciał zmienić klub, ale swoim występem z Sevillą pokazał, że w Madrycie jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Zdobył bowiem dwa gole i znacznie przyczynił się do pewnej wygranej.

Wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą. Do dwóch trafień Rodrigueza jedno dołożył Raphael Varane i już po pierwszej połowie było jasne, że goście nie wywiozą z Santiago Bernabeu korzystnego rezultatu. Szczególnie, że nie wykorzystywali kapitalnych okazji, bo albo świetnie bronił Kiko Casilla, albo sami nie potrafili trafić do bramki (pustej, jak Vicente Iborra).

Porażka 0:3 najprawdopodobniej przekreśla szanse Sevilli na awans do ćwierćfinału Pucharu Króla. A dla Realu był to 38. kolejny mecz bez porażki. "Królewskim" brakuje już tylko jednego spotkania, by wyrównać osiągnięcie Barcelony z sezonu 2015/2016, które jest też aktualnie rekordem ligi hiszpańskiej. Rewanż pomiędzy Realem a Sevillą zostanie rozegrany 12 stycznia.

Real Madryt - Sevilla 3:0

Bramki: Rodriguez 11, 44, Varane 30

Real Madrid vs Sevilla 3-0 - All Goals - 04/01... przez hatem-abdessamad