Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Puchar Króla: SENSACJA w Madrycie! Real przegrał z Celtą Vigo!

Puchar Króla: SENSACJA w Madrycie! Real przegrał z Celtą Vigo!

18.01.2017, godz. 23:07
Real Madryt
Real Madryt foto: EAST NEWS

Celta Vigo znów pokazała, że potrafi grać z najlepszymi. W lidze zdążyła już upokorzyć Barcelonę, a teraz zagrała na na nosie Realowi w Pucharze Króla! Goście wykorzystali słabszy dzień "Królewskich" i w pierwszym meczu ćwierćfinałowym wygrali 2:1!

Wydawało się, że piłkarze Realu Madryt wbiją Celcie Vigo kilka goli u siebie i wyjaśnią kwestię awansu do półfinału Pucharu Króla już w pierwszym spotkaniu. W tym celu Zinedine Zidane rozpoczął spotkanie z Cristiano Ronaldo na środku ataku. Portugalczyk zawiódł. Zbyt dużo się kiwał, niedokładnie podawał, a przede wszystkim nie potrafił dojść do sytuacji. Najlepszą zmarnował złym ustawieniem. Strzelił gola, ale sędziowie słusznie go nie uznali. Ronaldo atakował z pozycji spalonej.

W Realu wyraźnie brakowało kogoś, kto wziąłby się za rozegranie i ruszył tę machinę, która przecież miała zmiażdżyć Celtę. Skoro faworyci nie chcieli strzelać, zrobili to goście! W 64. minucie trafił do siatki Realu Iago Aspas. Pięć minut później pięknym golem odpowiedział Marcelo.

Ale co z tego! Celta wyprowadziła błyskawiczną kontrę i znów wyszła na prowadzenie! Piłkarze Zidane'a jakby wyłączyli się po bramce na 1:1. Zasłużenie przegrali i w rewanżu będą się musieli solidnie napocić, jeśli myślą o awansie do półfinału.

Real Madryt - Celta Vigo 1:2 (0:0)
Marcelo 69 - Aspas 64, Castro 71

Real: Casilla – Danilo (81. Benzema), Varane, Ramos, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modrić – Vazquez (71. Kovacić), Asensio (54. Morata) – Ronaldo

Celta: Alvarez – Mallo, Cabral, Roncaglia, Castro – Radoja, Diaz, Wass (90. Guidetti), Hernandez, Bongonda (88. Sisto) – Aspas (83. Gomez)

Żółte kartki: Ramos - Diaz, Hernandez

KONIEC! Celta sensacyjnie pokonała Real w Madrycie 2:1 i jest w lepszej pozycji do awansu do półfinału Pucharu Króla. Rewanż będzie arcyciekawy!

90' - Sędzia doliczył tylko 3 minuty! Czy Real zdąży wyrównać?

88' - Cela korzysta ze zmian w końcówce. Sisto zastąpił Bongondę.

85' - Wejście smoka mógł mieć Benzema, ale przestrzelił z pięciu metrów!

83' - Z boiska schodzi bohater Celty Iago Aspas (gol i asysta). Zmienił go Sergi Gomez.

81' - Zidane idzie na całość! Benzema zmienił Danilo. Czy kolejny napastnik coś tutaj zmieni?

77' - Real wygląda jak bokser po ciężkim nokaucie. Piłkarze szarżują do przodu, ale bez żadnego pomysłu. Łatwo tracą piłki. Chyba wciąż są w szoku po tej błyskawicznej odpowiedzi Celty.

A chwilę później w taki sposób Castro ponownie wyprowadził Celtę na prowadzenie!

Nadrabiamy gole. Tak wyrównał Marcelo:

Tym razem Aspas asystował, a do siatki trafił Jonny!

71' - CO ZA ODPOWIEDŹ GOŚCI! CELTA PROWADZI 2:1!!!

Brazylijczyk huknął z woleja! Na dodatek piłka po drodze odbiła się od obrońcy i zupełnie zmyliła bramkarza Celty.

70' - JUŻ JEST REMIS 1:1! MARCELO!!!

Real sam zapracował na gola Celty. Tyle błędów w jednej akcji!

Marcelo wybił pod nogi Aspasa, ten znalazł się sam w polu karnym i bez problemów pokonał bramkarza Realu! Jak odpowiedzą Królewscy?

64' - 1:0 CELTA VIGO! CO ZA KONTRA! ASPAS DAJE PROWADZENIE GOŚCIOM!

62' - Oprócz pojedynczych zrywów gra Realu stoi w miejscu! Celta wzięłaby wynik 0:0 z pocałowaniem ręki. Gospodarze nie mają pomysłu na rozmontowanie obrony gości. Chyba potrzebne będą kolejne zmiany.

58' - Dzięki Moracie Ronaldo może wreszcie przesunąć się na swoją ulubioną pozycję. Może lepiej spisze się na skrzydle, bo jako napastnik sprawował się bardzo przeciętnie. A Hiszpan już pokazał, że wie jak się znaleźć w dobrej sytuacji. Szkoda, że tak przestrzelił!

54' - Natychmiast reaguje Zidane. Wpuszcza na boisko kolejnego napastnika. Morata zmienił Asensio.

50' - W Realu wciąż brakuje rozgrywającego. Nikt nie bierze odpowiedzialności za prowadzenie akcji, przez co Celta nie ma wiele do roboty w obronie.

46' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Przez pierwsze 45 minut Real walił głową w mur. Zdoła skruszyć defensywę Celty po przerwie?

42' - Żółta kartka dla Diaza.

40' - GOL RONALDO ale... nieuznany. I słusznie. Portugalczyk był na wyraźnym spalonym.

36' - Po stronie Realu najbliżej szczęścia był Toni Kroos. Próbował zaskoczyć bramkarza zza pola karnego:

32' - Ale to goście właśnie stworzyli sobie najciekawszą sytuację w tym meczu! Diaz urwał się obronie, ale może żałować, że strzelał z tak małą wiarą w powodzenie całej akcji. Uderzył w sam środek!

30' - Celta już nawet nie stara się kontratakować. Zamurowała się na własnej połowie i przeszkadza, kopiąc gospodarzy po nogach. Nie jest to piękna taktyka, ale może okazać się skuteczna.

27' - Stadion Santiago Bernabeu jak zwykle wypełniony po brzegi, ale kibice z pewnością liczyli na lepsze widowisko. Wciąż czekamy na pierwszego gola.

23' - A Ronaldo dalej nie może wejść w ten mecz. Wcześniej miał kilka niedokładnych zagrań, teraz źle obliczył wyskok. Zbyt wcześniej wyszedł w górę do dośrodkowania Asensio, przez co nie sięgnął piłki.

20' - Gospodarze przejęli totalną kontrolę nad meczem, ale to chyba nikogo nie dziwi. Dziwić może natomiast bierność w ataku "Królewskich". Nie mieli jeszcze żadnej groźnej sytuacji.

17' - Teraz znów się nie podpisał. Zamiast strzelać z rzutu wolnego szukał dośrodkowania, o czym chyba nie wiedział mocno spóźniony do piłki Ramos.

14' - Ronaldo szukał podaniem napastnika, ale zapomniał, że... to on gra dziś na środku ataku. W efekcie piłka trafiła pod nogi obrońcy i z akcji nici.

10' - Goście oczywiście szukają swoich szans w kontratakach. Aspas sprytnie biega między dwoma stoperami, ale jeszcze trochę poczeka na dobre podanie od skrzydłowych. Ci na razie nie widzą napastnika w polu karnym.

7' - Sędzia nie ma zamiaru się dziś pieścić z piłkarzami. Sergio Ramos obejrzał żółtą kartkę za pierwszy faul!

5' - Już pierwszy strzał na koncie Realu. Lucas dostał piłkę od Ronaldo, ale nie potrafił minąć obrońcy i jego próba, zablokowana przez gracza Celty, nie miała szans zaskoczyć Alvareza.

1' - GRAMY!

Mecz rozpocznie się za 5 minut.

Na papierze Celta jest dużo słabsza, ale to nie jest drużyna do bicia. W tym sezonie potrafiła już zaskoczyć mocniejsze ekipy. Może goście przygotowali coś specjalnego na dzisiejszą potyczkę?

Kilka dni wcześniej piłkarze Realu również mierzyli się z Sevillą w delegacji (Puchar Króla), ale wtedy potrafili w ostatnich sekundach wywalczyć remis. Dziś z Celtą nie powinni mieć już tak dużych emocji. Faworyci urządzą sobie strzelaninę?

Wszyscy liczyli na to, że w ćwierćfinale Pucharu Króla Real będzie śrubował nowy rekord kolejnych meczów bez porażki, ale piękny sen zatrzymał się na liczbie 40. To i tak wystarczyło na pobicie wcześniejszego wyczynu Barcelony. Piłkarze Zidane'a polegli w ligowym spotkaniu wyjazdowym z Sevillą 1:2.

Real Madryt dziś bez kilku gwiazd, ale skład i tak ma mocny. Sam Cristiano Ronaldo wystarczy, aby odpowiednio postraszyć rywali :).

Zaczynamy od składów. Goście wyjdą w następującym zestawieniu. Będą liczyć na Iago Aspasa, który w tym sezonie potrafił już upokorzyć wielką Barcelonę. Przyszedł czas upolować kolejnego giganta?

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Real Madryt - Celta Vigo!
False 3068 True 1 2017-01-18 21:00:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora