Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Puchar Króla: Szaleńcza pogoń Sevilli nie wystarczyła. Real gra dalej!

Puchar Króla: Szaleńcza pogoń Sevilli nie wystarczyła. Real gra dalej!

12.01.2017, godz. 23:10
Radość piłkarzy Realu po golu Zidanea
Radość piłkarzy Realu po golu Zidane'a foto: EAST NEWS

Real Madryt zagra w ćwierćfinale Pucharu Króla. Na wyjeździe zremisował z Sevillą 3:3, ale spokojnie awansował dzięki trzybramkowej zaliczce z pierwszego spotkania. Przez chwilę pachniało wielką sensacją. Gospodarze prowadzili 3:1, ale w najważniejszym momencie "Królewscy" pokazali wielką klasę.

Sevilla przegrała w Madrycie aż 0:3, więc plan na mecz u siebie mogła mieć tylko jeden - atak, atak i jeszcze raz atak. Gdy gospodarze usłyszeli pierwszy gwizdek sędziego natychmiast rzucili się na "Królewskich"! I to się opłaciło, bo objęli prowadzenie już w 10. minucie. Obrońca Realu Danilo niefortunnie odbił piłkę głową, pokonując własnego bramkarza.

Andaluzyjczycy nie ustawali w atakach, ale w kluczowym momencie zapomnieli o obronie. Tuż po przerwie Asensio wyprowadził kontrę - i to jaką! Piłkarz Realu sam przebiegł całe boisko, a swój cudowny rajd zakończył golem (bramkę można obejrzeć poniżej w zapisie relacji).

Na to trafienie Sevilla odpowiedziała dwukrotnie, ale przy wyniku 3:1 potrzebowała dodatkowych dwóch bramek do awansu. Te padły, ale dla Realu. W 83. minucie Sergio Ramos techniczną podcinką wykorzystał rzut karny, a w ostatniej akcji meczu dobił Sevillę Karim Benzema.

Sevilla - Real Madryt 3:3 (1:0)
Danilo 10 (s), Jovetić 55, Iborra 77 - Asensio 49, Ramos 83 (k), Benzema 90

Sevilla: Soria – Rami, Lenglet, Mercado (66. Vitolo) – Correa (45. Jovetić), Sarabia, Iborra, Kranevitter, Escudero – Ben Yedder, Vietto (56. Nasri)

Real: Casilla – Danilo, Ramos, Nacho, Marcelo – Kroos, Casemiro, Asensio – Lucas Vazquez (65. Carvajal), Mariano (59. Kovacić), Morata (80. Benzema)

Żółte kartki: Mercado, Iborra, Jovetić - Kovacić, Marcelo

KONIEC MECZU. Real awansował do ćwierćfinału Pucharu Króla!

93' - 3:3! BENZEMA dobija gospodarzy.

90' - Sędzia doliczył trzy minuty.

87' - Żółta kartka dla Marcelo.

83' - RAMOS PIĘKNĄ PODCINKĄ trafia do siatki. Real przegrywa już tylko 2:3. Sevilla może zapomnieć o awansie.

83' - RZUT KARNY! Ale... dla Realu.

Gol Iborry na 3:1.

80' - Gospodarze potrzebują dwóch goli do awansu! Mają jeszcze trochę czasu. Zareagował Zinedine Zidane, który wpuścił na boisko Benzemę. Zszedł Morata.

78' - ALE TYM RAZEM IBORRA SIĘ NIE MYLI! SEVILLA PROWADZI 3:1!

77' - Pachnie trzecim golem dla Sevilli, ale gospodarze rażą nieskutecznością po dośrodkowaniach. Dwie sytuacje zmarnował Jovetić, a przed chwilą jedną Iborra.

72' - Zaostrzyło się spotkanie. Gospodarzom puszczają nerwy. Jovetić obejrzał żółtą kartkę za agresywne wejście w nogi Carvajala.

69' - Kroos nie może się dziś wstrzelić. Tym razem znalazł światło bramki, ale uderzył w sam środek. Soria nie miał problemów z interwencją.

65' - Kolejna defensywna zmiana w Realu. Carvajal zastąpił na boisku Lucasa.

62' - Żółta kartka dla Iborry. Brzydko potraktował Ramosa łokciem.

59' - Pierwsza zmiana w Realu. Kovacić zastąpił Mariano.

Do Sevilli trafił w tym okienku transferowym i już pokazuje swoją wartość. Czy Jovetić jeszcze dziś coś strzeli?

56' - Druga zmiana w Sevilli. Nasri zastąpił Vietto.

55' - SEVILLA SIĘ NIE PODDAJE! ZNÓW PROWADZI! Gola na 2:1 zdobył Stefan Jovetić, który wszedł tuż przed przerwą.

Popisowy rajd Asensio - będą z niego ludzie!

No to Sevilla chyba awansu już nie wywalczy. Musi strzelić cztery gole! Real raczej nie zwykł tracić tylu bramek.

49' - 1:1! CO ZA AKCJA ASENSIO! Piłkarz Realu sam przeszedł całe boisko!

46' - Druga połowa rozpoczęta.

PRZERWA. Sevilla nie jest w tragicznym położeniu. Strzelenie dwóch goli w drugiej połowie nie jest misją niemożliwą. Trudniej będzie natomiast utrzymać czyste konto bramkowe, gdyż Real coraz mocniej naciska.

45' - Wymuszona zmiana w Sevilli. Jovetić zastąpił Correę.

40' - Piłkarze Sevilli już nie forsują tempa tak, jak to robili przez pierwsze 30 minut. Chyba dopada ich lekkie zmęczenie. Muszą uważać, aby nie zaczęli zbyt wcześnie myśleć o przerwie. Wtedy często traci się gole.

36' - Ależ blisko szczęścia był Ben Yedder. Idealnie wybiegł zza ostatniego obrońcy Realu, ale źle przyjął piłkę i Casilla zdążył wybiec z bramki i zatrzymać całą akcję.

32' - Pokazał nam się wreszcie Toni Kroos. Niemiec lubi przymierzyć z dystansu, ale przy tej próbie zbyt mocno się odchylił i piłka poleciała w trybuny.

Jednak w tej sytuacji spisali się na medal. Powtórka rozwiała wszelkie wątpliwości.

28' - Tym razem Mariano trafił do siatki Sevilli, ale zdaniem sędziów był na spalonym. Sytuacja była mocno stykowa, a akurat hiszpańskim arbitrom nie należy ufać...

25' - Ależ sytuacja Realu! Bramkarz Sevilli był spóźniony, kopnął w Mariano, a odbita piłka minimalnie minęła słupek! Soria w pojedynkę pogrzebałby ostatnie szanse gospodarzy na odrobienie strat.

20' - Po kosmicznym początku Sevilli otrząsnął się Real i dochodzi do głosu. Teraz to Królewscy polują na gola. Bramkarza próbował zaskoczyć Morata, ale uderzał niecelnie.

16' - W tym szaleńczym ataku gospodarze nie mogą zapomnieć o obronie. Przed chwilą groźnie kontrował Real. Jeden gol gości sprawi, że sytuacja Sevilli będzie już dramatyczna.

W taki sposób Danilo pokonał własnego bramkarza:

13' - Sevilla dalej atakuje! Czuje, że teraz jest idealny moment na zdobycie drugiej bramki, bo obrona Realu jest w rozsypce.

No i stało się to, o czym mówiliśmy przed spotkaniem. Sevilla szybko zdobyła bramkę i teraz realnie może myśleć o odrobieniu strat. Potrzebuje jeszcze dwóch goli!

10' - 1:0 SEVILLA! Samobój Danilo!

8' - Arbiter błyskawicznie sięga do kieszonki. Nie zamierza tolerować ostrej gry. Mercado został ukarany żółtą kartką za pierwszy faul, który szczerze mówiąc nie był zbyt ostry.

5' - Nikogo nie może dziwić ofensywna postawa Sevilli od pierwszego gwizdka sędziego. Gospodarze mają co odrabiać. Na razie jednak robią tylko spore zamieszanie. Nie oddali żadnego groźnego strzału.

1' - GRAMY! Walka o ćwierćfinał rozpoczęta.

Już za 5 minut początek spotkania.

W pierwszym meczu Real bez żadnych problemów pokonał Sevillę 3:0. Odrobić tak dużą stratę, z tak mocnym przeciwnikiem, to praktycznie rzecz niemożliwa, ale u siebie ekipa z Andaluzji jest piekielnie mocna. Jeśli szybko strzeli gola, może być ciekawie...

Z kolei gospodarze wystąpią prawie "na galowo". Brakuje choćby Samira Nasriego, który ma różne problemy w życiu prywatnym, ale większość pozostałych pozycji jest obsadzona piłkarzami z pierwszego składu. Stać tych zawodników na historyczny wyczyn?

Zaczynamy od składów. Goście z Madrytu oczywiście nie zagrają najsilniejszą jedenastką. Przede wszystkim nie ma w kadrze Cristiano Ronaldo, który dostał wolne. Jego młodsi koledzy raczej nie roztrwonią pokaźnej zaliczki z pierwszego spotkania, ale jakby co, jest kim postraszyć z ławki.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Sevilla - Real Madryt!
False 3059 True 1 2017-01-12 21:00:00 True 30
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora