SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Radamel Falcao ma wielkie problemy. Oszukał hiszpańskiego fiskusa?

Radamel Falcao ma wielkie problemy. Oszukał hiszpańskiego fiskusa?

17.05.2017, godz. 12:23
Radamel Falcao, Atletico Madryt
foto: EAST NEWS

Radamel Falcao jest kolejnym piłkarzem, który ma problemy z hiszpańską skarbówką. Kolumbijczyk został oskarżony o zdefraudowanie niemal sześciu milionów euro, gdy był jeszcze piłkarzem Atletico Madryt. Według dziennikarzy z Półwyspu Iberyjskiego obecnie grający w AS Monaco Falcao zobowiązał się do płacenia podatków w Hiszpanii, ale nigdy z obietnicy się nie wywiązał.

Radamel Falcao grał w Atletico Madryt pierwsze skrzypce. W latach 2012-2013, według dziennika "Marca", miał jednak zdefraudować 5,66 miliona euro. Został już podobno oskarżony o to przez hiszpańskiego fiskusa. Prokuratorzy ze stolicy Hiszpanii ostatnio bardzo chętnie zajmują się podobnymi sprawami. Jakiś czas temu wyszło, że płacenia wysokich podatków w Hiszpanii unikał Cristiano Ronaldo, a wraz ze sprawą Falcao wyszła także Fabio Coentrao.

Jeśli chodzi o Kolumbijczyka, to zobowiązał się on do płacenia podatków w Hiszpanii. Później jednak nie wywiązywał się z tego i rozliczał się dzięki dwóm spółkom - jednej w Kolumbii, a drugiej na Wyspach Dziewiczych. Coentrao korzystał ze spółki w Irlandii.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: