SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Real Madryt będzie mógł kupować latem. Skrócono zakaz transferowy

Real Madryt będzie mógł kupować latem. Skrócono zakaz transferowy

20.12.2016, godz. 14:23
Real Madryt
Real Madryt foto: EAST NEWS

Real Madryt dostał najlepszy z możliwych prezentów pod choinkę. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie skrócił naniesiony na "Królewskich" zakaz transferowy, co oznacza, że będą mogli ruszyć na zakupy już w letnim okienku transferowym. Klub poinformował o tej decyzji w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie.

Real Madryt został ukarany 14 stycznia w związku ze złamaniem przepisów związanych z transferami nieletnich zawodników. Już po tym fakcie klub rozpoczął starania o skrócenie tej kary, dochodziło do wielu spotkań w tej kwestii, w tym ostatnio podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Natomiast we wtorek TAS postanowił o zmniejszeniu zakazu nałożonego na drużynę prowadzoną przez Zinedine'a Zidane'a. - Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (TAS) zakomunikował dziś Realowi Madryt, że po wniosku złożonym przez klub ws. zmniejszenia zakazu transferowego nałożonego przez FIFA na dwa okienka, podjął decyzję o skróceniu czasu trwania zakazu, który będzie obowiązywać podczas jednego okienka – od początku stycznia 2017. Powyższa decyzja podkreśla nieproporcjonalność kary nałożonej przez FIFA, jednak Real Madryt ubolewa, że TAS nie miał odwagi, aby w całości umorzyć sankcję - można przeczytać w specjalnym komunikacie na stronie "Królewskich".

Bardzo dużą pracę wykonali prawnicy, którzy notabene wcześniej reprezentowali interesy odwiecznego rywala, czyli Barcelony, lecz nie udało im się wygrać tamtej sprawy. "Duma Katalonii" była ukarana w podobny sposób, jak 11-krotny triumfator Champions League. - Mieliśmy dokładnie tych samych prawników. Zapytamy ich, dlaczego udało im się wygrać sprawę Realu, a tej naszej nie - powiedział Josep Bartomeu, prezydent FCB. Dodatkowa grzywna została zmniejszona z 360 tys. do 240 tys. franków szwajcarskich. W najbliższych tygodniach swoje odwołanie złoży Atletico, które zostało ukarane w tej samej sprawie, co ich lokalny rywal.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: