SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Real Madryt zarobi pół miliarda euro na Internecie!

Real Madryt zarobi pół miliarda euro na Internecie!

08.02.2017, godz. 08:39
Wielki Cristiano Ronaldo!
foto: Eastnews

Real Madryt przez lata prowadził w rankingu najbogatszych klubów świata. W najnowszym podsumowaniu "Królewscy" spadli jednak na trzecie miejsce. Władze klubu zareagowały na taki regres błyskawicznie. Zwycięzcy Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu sprzedali swoje prawa do wizerunku w Internecie za pół miliarda euro!

Real Madryt w ostatnim raporcie finansowym Deloitte zajął dopiero trzecie miejsce. "Królewskich" wyprzedzili Manchester United i odwieczny rywal FC Barcelona. Dla działaczy ekipy z Estadio Santiago Bernabeu to poważne ostrzeżenie. Przez ostatnie jedenaście lat triumfatorzy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów nie mieli bowiem równych sobie w tym zestawieniu. Władze klubu zaczęły działać bardzo szybko.

Jak podał dziennik "El Confidencial" Real sprzedał swoje prawa do wizerunku w Internecie amerykańskiej firmie Providence Equity Partners. Konsorcjum zapłaci za nie aż pięćset milionów euro w ciągu kolejnych dziesięciu lat. To nie pierwszy zakup tej spółki związany ze sportem. Jakiś czas temu Providence Equity Partners nabyli dwadzieścia pięć procent internetowych praw do MLS.

Z umowy podobno zadowolone są obie strony. Amerykanie liczą, że internetowa wartość "Los Blancos" w ciągu dziesięciu lat jeszcze wzrośnie. Mają ku temu powody. Oficjalna strona "Królewskich" to najczęściej odwiedzana witryna wśród wszystkich klubów. Dziennie wchodzi na nią czterokrotnie więcej internautów niż na stronę Barcelony. Real z kolei liczy, że dzięki umowie z Providence Equity Partners zdoła przetrwać bez zaciągania pożyczek.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: