Grzegorz Krychowiak, Cristiano Ronaldo

Autor: Eastnews

Real Madryt zdemolował Sevillę na Bernabeu. Grzegorz Krychowiak wrócił po kontuzji

2016-03-21 11:12

Mecz Real Madryt - Sevilla zapowiadał się jako hit La Liga, ale wynik wskazuje na to, że był to bardzo jednostronny mecz. Gospodarze wygrali na Estadio Santiago Bernabeu aż 4:0, a 90 minut zaliczył wracający po kontuzji Grzegorz Krychowiak. Polak nie zaprezentował się jednak z najlepszej strony, podobnie jak sędziowie, którzy popełnili mnóstwo błędów na niekorzyść obu zespołów.

Nie od dziś wiadomo, że hiszpańscy sędziowie delikatnie mówiąc nie należą do europejskiej czołówki arbitrów, ale to, co wyczyniali na Santiago Bernabeu, wołało o pomstę do nieba. Mylili się fatalnie w obie strony, nie uznając dwóch prawidłowo zdobytych goli (Garetha Bale'a dla Realu i Kevina Gameiro dla Sevilli), a zaliczając trafienie, przed którym na spalonym był asystujący przy bramce Karim Benzema.

Real Madryt - Sevilla NA ŻYWO. Transmisja w TV

Dla polskich kibiców ważny był powrót do pierwszego składu Grzegorza Krychowiaka, ale etatowy reprezentant "biało-czerwonych" nie pokazał się z najlepszej strony. Widać było wyraźnie, że nie doszedł jeszcze do pełni formy po kontuzji, bo często nie nadążał za akcjami rywalami i popełniał proste błędy. Dostał też żółtą kartkę, która wyklucza go z gry w następnej kolejce.

Jeśli chodzi o wynik, to oddaje to, co działo się na murawie. Aczkolwiek pierwsza połowa mogła przysporzyć kibiców prawdziwych zawrotów głowy, bo oglądaliśmy prawdziwie szalone akcje w obie strony. Real wyszedł na prowadzenie, a Sevilla mogła nawet wyrównać, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Kevin Gameiro. Podobnie jak Cristiano Ronaldo w drugiej połowie, ale Portugalczykowi udało się jeszcze wpisać na listę strzelców. Po przerwie bowiem "Królewscy" przeprowadzili prawdziwą egzekucję i roznieśli Sevillę 4:0.

REAL MADRYT - SEVILLA 4:0

Bramki: Benzema 6, Ronaldo 64, Bale 66, Jese 86

Żółte kartki: Varane, Casemiro - Reyes, Krychowiak

Real: Navas - Danilo, Nacho, Varane, Marcelo - Kroos, Casemiro (76. Rodriguez), Modrić - Bale (70. Jese), Benzema (81. Isco), Ronaldo

Sevilla: Rico - Coke, Rami, Kolodziejczak, Tremoulinas - Diogo (46. Reyes), Krychowiak, Iborra (72. Munoz), Cristoforo (72. Mariano), Escudero - Gameiro