SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Real Madryt znowu się wymigał. Nie będzie finału Pucharu Króla na Bernabeu

Real Madryt znowu się wymigał. Nie będzie finału Pucharu Króla na Bernabeu

10.02.2017, godz. 12:55
Estadio Santiago Bernabeu, Real Madryt
Estadio Santiago Bernabeu foto: EAST NEWS

Kilka dni temu FC Barcelona poprosiła hiszpańską federację, by finał Pucharu Króla, w który "Duma Katalonii" zagra z Deportivo Alaves, odbył się na stadionie odwiecznego rywala "Blaugrany" - Realu Madryt. Wiadomo, że prośba nie zostanie spełniona. "Królewscy" po raz kolejny zablokowali możliwość wzniesienia trofeum na swoim obiekcie największemu rywalowi.

To już tradycja. Gdy FC Barcelona awansuje do finału Pucharu Króla, a nie ma w nim Realu Madryt, to działacze z Katalonii czynią starania, by decydujące spotkanie było rozegrane na Estadio Santiago Bernabeu. W tym roku podopieczni Luisa Enrique są zdecydowanymi faworytami do zdobycia trofeum, ponieważ w maju zagrają ze znacznie słabszym Deportivo Alaves. Na nieszczęście "Blaugrany", Real znowu zdołał wymigać się od organizacji finału i zablokował ewentualną możliwość cieszenia się odwiecznego rywala z pucharu na swoim obiekcie.

Tym razem powodem jest remont stadionu. "Królewscy" po zakończeniu tego sezonu chcą rozpocząć prace na Bernabeu i według swojej opinii ewentualny finał Pucharu Króla, mógłby je opóźnić. Szacuje się, że remont potrwa około trzy lata. W tym czasie Real normalnie będzie grał na swoim obiekcie, a robotnicy mają nie przeszkadzać w realizacji regularnego kalendarza.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: