Sport piłka nożna primera division Real rozbił Atletico w derbach Madrytu. Magiczna noc Cristiano Ronaldo

Real rozbił Atletico w derbach Madrytu. Magiczna noc Cristiano Ronaldo

20.11.2016, godz. 11:07
Wielki Cristiano Ronaldo!

Wielki Cristiano Ronaldo powrócił! Portugalczyk w sobotnich derbach Madrytu odpowiedział krytykom w najlepszy możliwy sposób i w pojedynkę rozstrzelał Atletico na wyjeździe. Gracze Diego Simeone nie potrafili przeciwstawić się Królewskim i w smutnych okolicznościach porażką 0:3, zakończyli historię ligowych starć z lokalnym rywalem na Vicente Calderon.

Przed meczem na Real stawiano raczej nieśmiało. Faworytem mieli być gracze Diego Simeone. Argentyńczyk mógł skorzystać ze wszystkim swoich asów i śmiało zaatakować przeciwnika. Zinedine Zidane przeciwnie. Dla niego przygotowania przedmeczowe przypominały proces ratowania tonącego okrętu. Łatał jedną dziurę, pojawiały się dwie nowe. Ostatnia - w sobotę tuż przed meczem, gdy okazało się, że uraz jednak wykluczy z gry Sergio Ramosa. Za niego wystąpić miał Nacho i utworzyć parę stoperów z Raphaelem Varanem. Taką samą, jak niegdyś desygnował do gry Carlo Ancelotti, przegrywając na Calderon 0:4.

Nastroje wśród fanów były więc minorowe. Niesłusznie. Zizou znów udowodnił, że ma nie tylko osobowość, ale również sporą wiedzę. Real zagrał mądrze. Pozwalał na początkach obu połówek wyszaleć się graczom Los Colchoneros, a następnie, gdy defensorom gospodarzy zaczynało brakować pary, przeprowadzać skuteczne kontry. Co istotne, wszystkie pomysły szkoleniowca Blancos wypaliły. Luka Modrić z Mateo Kovaciciem wzorowo sprawdzili się w roli pary pivotów, Isco szalał "na kierownicy", a Gareth Bale i Cristiano Ronaldo znakomicie wykorzystywali słabszy dzień Stefana Savicia.

Savić. Główny antybohater spotkania. Czarnogórzec miał probemy z ustawieniem, z szybkością i z podejmowaniem rozsądnych decyzji. W pierwszej odsłonie zaliczył małą asystę przy golu Ronaldo z wolnego, w drugiej to on przegrał z CR7 walkę o pozycję i wykosił go w polu karnym, a na koniec jeszcze nie zdążył z interwencją przy akcji Bale'a, pozwalając Portugalczykowi skompletować hattricka.

Gospodarze nie znaleźli recepty na defensywę Realu. Defensywę, w której znaleźć można małych bohaterów spotkania. Varane i Nacho nie popełniali błędów. Zagrali wzorowo. Pomyłek uniknął również Keylor Navas, ale spora w tym zasługa ofensywnych graczy Atleti. Carrasco przez pełne 90 minut nie wstrzelił się w bramkę rywala, Antoine Griezmann uaktywnił się tylko na kilka minut, a Fernando Torres oraz Kevin Gameiro zupełnie nie potrafili odnaleźć się w polu karnym Królewskich. Na dodatek słabo zaprezentowała się również w zespole Diego Simeone druga linia, gdzie ani Gabi, ani Koke nie potrafili pokierować zespołem.

Real Madryt po triumfie nad Atletico Madryt ma cztery oczka przewagi nad Barceloną. Królewscy coraz odważniej prą do tytułu mistrzowskiego, a Atletico już w niedzielę, o ile wygra Real Sociedad, może spaść na szóstą pozycję w tabeli.

Atletico Madryt - Real Madryt 3:0 (1:0)
Ronaldo 23, 71 (k), 77

Atletico: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savic, Diego Godín, Filipe Luis - Gabi (61. Angel Correa), Koke, Saúl, Yannick Ferreira Carrasco - Antoine Griezmann, Fernando Torres (61. Kevin Gameiro)

Real: Keylor Navas - Dani Carvajal, Raphael Varane, Nacho, Marcelo - Luka Modric, Mateo Kovacic, Isco (79. Karim Benzema) - Gareth Bale, Lucas Vazquez (88. Marco Asensio), Cristiano Ronaldo (83. James Rodriguez)

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

90' Koniec! Real Madryt wygrywa z Atletico 3:0 po trzech trafieniach Cristiano Ronaldo! Tak Królewscy żegnają Vicente Calderon!

88' Carvajal w akcji z Modriciem, Hiszpan centruje, Chorwat uderza, ale piłka mija bramkę Atleti!

82' Real upokarza Atletico. Trwa długa wymiana podań Królewskich na połowie rywala. A boisko opuszcza Cristiano Ronaldo, którego zmienił James Rodriguez!

A statystyk mamy więcej:

80' A Zidane chce chyba lokalnego rywala dobić. Na murawie pojawia się Karim Benzema! Zmienił Isco.

Genialna akcja Realu. Genialne podanie Isco, niesamowite przyspieszenie Bale'a, sprint, przegląd pola, zagranie do Ronaldo, a Portugalczyk zrobił to, co robi najlepiej!

77' Cristiano Ronaldo i 3:0 dla Realu Madryt! Nokaut na Vicente Calderon! CR7 kończy kontrę Garetha Bale'a i pakuje futbolówkę obok bezradnego Jana Oblaka!

Najlepiej chyba słuchać piłkarza. Kilkanaście dni temu Ronaldo zapowiadał, że dał sobie miesiąc na powrót do wielkiej formy.

73' Kryzys Cristiano Ronaldo trwa. Dzisiaj zdobył 6. i 7. gola w tym sezonie La Liga. Najlepsi, Lionel Messi oraz Luis Suarez, mają na koncie 8 bramek.

73' Carrasco znowu przedziera się przez defensywę Realu, uderza zza szesnastki, ale łapie piłkę Navas!

Dogonił Alfredo Di Stefano:

71' Cristiano Ronaldo i 2:0 dla Realu Madryt na Vicente Calderon! Jan Oblak poszedł w lewo, CR7 uderzył w prawo i spokojnie zmieścił futbolówkę przy słupku! Ależ wieczór Portugalczyka!

70' Rzut karny dla Realu Madryt! Ronaldo wygrywa pozycję z Saviciem, uprzedza defensora Atletico i pada w polu karnym po przewinieniu rywala! Nie ma wątpliwości, dobra decyzja arbitra!

68' I kontra Realu! Dośrodkowanie Marcelo, piłka spada na szesnasty metr, Isco uderza bez przyjęcia, celuje przy słupku, ale znowu znakomitą interwencją popisuje się Oblak!

67' Strzał Carrasco, ale broni Navas! Brakuje pomysłów ekipie Simeone, jak przedrzeć się przez mur złożony z białych koszulek.

66' Bez względu na błędy, znakomity mecz rozgrywają w środku Kovacić oraz Modrić. Uspokajają grę, rozgrywają, to ich postawa decyduje o problemach Atletico z rozegraniem piłki.

64' Simeone powiększuł siłę ofensywną, ale gra się wyraźnie wyrównała. Głównie dlatego, że ofensywni piłkarze Realu dostali teraz zdecydowanie więcej miejsca na połowie gospodarzy.

61' Zmiany w Atletico! Boisko opuszcza Gabi i Fernando Torres, za nich Correa oraz Gameiro. Atleti stawia wszystko na jedną kartę!

Zaskoczeni?

58' Centra Modricia z rzutu wolnego, Bale przeskakuje obrońców Atletico, uderza głową, ale przenosi piłkę nad poprzeczką bramki Oblaka!

57' I pierwsza szarża Realu! Modrić fenomenalnie wyprowadził kontrę Królewskich, źle dograł, akcję uratował Isco, ale ostatecznie uderzenie Carvajala odbijają obrońcy gospodarzy!

53' Zupełnie wyłączona została ofensywa Realu Madryt. Atletico zdominowało lokalnego rywala i jeśli nic się nie zmieni, będziemy mieli wyrównanie!

51' Koszmarny błąd Modricia, Chorwat traci piłkę na rzecz Griezmanna, napastnik Atletico uderza z dystansu, ale Navas czujny i na posterunku! Trwa szturm Los Colchoneros!

50' Ależ akcja Atleti! Carrasco uruchomił Koke, ten wyprowadził na czystą pozycję Griezmanna, Francuz z ostrego kąta minął Navasa, ale nie zmieścił już futbolówki w świetle bramki Królewskich!

48' Koszmarne wyprowadzenie piłki przez Vazqueza, Carrasco uderza z pierwszej piłki, próbuje dokręcić futbolówkę obok Navasa, ale myli się o centymetry!

47' Atletico ruszyło na Real! Zapowiada się gorące 45 minut dla Varane'a i Nacho!

45' Gramy! Druga połowa!

A tu jeszcze gol Ronaldo:

Przed nami druga połowa spotkania.

45' Koniec pierwszej połowy! Real do przerwy prowadzi z Atletico Madryt 1:0 po golu Cristiano Ronaldo!

44' Ten mecz ma etapy. Najpierw atakuje Atleti, potem Real. I tak na zmianę, co kilka minut.

41' Sporo chaosu w atakach Atletico. Gracze Simeone znowu bardziej, niż na grze, skupiają się na walce. I czasem łamią tym przeciwników, a czasem sami kręcą sobie bat.

39' Marcelo znowu włącza się do ataku, ładnie nawija defensora, schodzi na prawą nogę, próbuje strzału z linii szesnastego metra, ale wywalcza tylko rzut rożny!

38' Cristiano Ronaldo odbiera piłkę w obronie (!), mija dwóch rywali, a na koniec uspokaja grę. Wow, Królewscy grają dzisiaj na serio!

36' Real coraz więcej operuje piłką. Pomysł Zidane'a? Zamęczyć lokalnego rywala. Byle wybić mu futbol z głowy.

32' Isco wychodzi do prostopadłego podania Marcelo, fenomenalnie przyjmuje piłkę przed Oblakiem, ma okazję podwyższyć prowadzenie Królewskich, ale sędzia pokazuje zdecydowanym gestem, że Hiszpan był na spalonym. Powtórka pokazuje, że najprawdopodobniej popełnił błąd.

30' Ależ kombinacja Królewskich! Bale zgrał do Isco, Isco do Ronaldo, ten szybko odwrócił się w polu karnym, zgubił pilnującego go stopera, ale nie miał już miejsca, żeby uderzyć i piłkę pewnie złapał Oblak!

28' Bezpardonowy atak Torresa na Nacho. Stoper Realu długo nie podnosi się z murawy.

26' Robi się gorąco w środku pola. Gabi taranuje Modricia i dostaje żółty kartonik. Biorąc pod uwagę liczbę fauli gospodarzy - najwyższa pora na podobny ruch.

24' Atletico z powrotem melduje się pod polem karnym Keylora Navasa. Przysnęli podopieczni Diego Simeone i teraz będą musieli odrabiać straty.

23' Cristiano Ronaldo! Rzut wolny z dwudziestu pięciu metrów, Oblak idzie zdecydowanie do prawego słupka, Portugalczyk uderza za nisko, trafia w mur, ale na tyle szczęśliwie, że myli w ten sposób Słoweńca! Real prowadzi na Vicente Calderon 1:0!

21' I jeszcze ponowienie akcji. Błąd Savicia - nie pierwszy dzisiaj - Modrić schodzi na lewą nogę, szuka długiego słupka bramki Oblaka, ale Słoweniec w znakomitym stylu łapie strzał Chorwata.

20' Kolejna centra Marcelo, tym razem wysoko w górę wychodzi Bale, ale znowu brakuje centymetrów!

17' Coraz lepiej radzą sobie Królewscy na Calderon. Atletico, po początkowym szturmie, schowało się głebiej na własnej połówce.

16' Słabiutko rozpoczął mecz Lucas Vazquez. Hiszpan seryjnie traci piłki, a gdy już centruje, to gdzieś w trzeci rząd trybun.

12' Marcelo centruje w szesnastkę, Ronaldo uderza głową, a Oblak w cudowny sposób wybija piłkę z linii bramkowej! Ależ odpowiedź Królewskich!

11' Źle wyglądają Królewscy. Sporo strat Blancos, a każdy drybling gracza gości kończy się natychmiastowym faulem graczy Atleti. Dopóki nie zareaguje sędzia, podopiecznych Zidane'a czeka trudne zadanie, by w ogóle przedostać się pod pole karne rywali.

9' Saul! Mocne wejście piłkarzy Atletico w pole karne Realu, uderzenie skrzydłowego gospodarzy, ale piłka mija bramkę Keylora Navasa!

7' Na razie znaczna dominacja Atletico. Real głęboko cofnął się pod własne pole karne. Pytanie, czy na długo i czy jest to zamierzona taktyka Zidane'a.

6' Było groźnie w polu akrnym Realu! Marcelo w ostatniej chwili wybija piłkę z linii bramkowej!

3' Atletico szuka szansy w ataku pozycyjnym. Real przede wszystkim stara sie wykorzystywać skrzydła, gdzie miejsca zajęli Bale oraz Vazquez.

1' Mocny początek. Wyraźnie dostrzec można, że jeśli gdzieś rozegra się decydująca bitwa, to będzie ona w środkowej strefie.

0' Zaczynamy!

Zaraz początek. Gorąca atmosfera na Calderon i tylko jedno pytanie: czy Real Madryt w ogóle wytrzyma tempo rywali?

Piłkarze obu ekip są już w tunelu!

To ostatnie derby ligowe na Vicente Calderon. Atletico w następnym sezonie przeniesie się na nowy obiekt.

Ostatni raz, gdy w derbach Madrytu zagrał duet Varane-Nacho, Atletico wygrało 4:0. Będzie podobnie?

Więcej problemów miał Zinedine Zidane. Skład Realu trudno porównać do jakiegokolwiek innego z tego sezonu. Modrić i Kovacić w środku? Nowość. Isco oraz Vazquez na skrzydłach? Podobnie. I tylko atak wygląda znajomo, bo za bramki na Calderon odpowiadać będzie duet Ronaldo-Bale. Sporym osłabieniem jest natomiast brak Sergio Ramosa, za którego na murawie pojawi się Nacho.

Atletico? Bardzo mocna ofensywa i stosunkowo... niewielu piłkarzy przygotowanych do destrukcji. W środku pola ledwie jeden, Gabi, obok którego znowu pojawi się Koke. Za bramki odpowiadać ma natomiast Fernando Torres, co zaskoczeniem jest już sporym, bo na Hiszpana stawiało niewielu, a większość dziennikarzy w ciemno celowała we francuski duet: Griezmann-Gameiro.

Znamy już składy i nawet spoglądając na wyjściowe jedenastki, trudno nie odnieść wrażenia, że dzisiaj to nie Real Madryt będzie faworytem.

Wielki rewanż za finał Ligi Mistrzów. Bitwa o panowanie w stolicy europejskiego futbolu. Pojedynek Simeone i Zidane'a. Opowiadać można bez końca. Zapowiada się prawdziwe widowisko i tylko czekać na ostateczne rozstrzygnięcie.

Witamy w relacji LIVE z derbów Madrytu! Przed nami starcie Atletico Madryt z Realem Madryt!
False 3022 True 1 2016-11-19 20:30:00 True 35
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora