Celta Vigo - Real Madryt

Real wygrał z Celtą i jest o krok od mistrzostwa

2017-05-18 0:56

Już tylko malutki kroczek dzieli Real Madryt od mistrzostwa. "Królewscy" wygrali zaległy mecz z Celtą Vigo i wyprzedzili w tabeli Barcelonę. W ostatnim meczu z Malagą wystarczy im remis, by sięgnąć po tytuł mistrza Hiszpanii.

Real bardzo szybko objął prowadzenie. W 10. minucie piłkę przed polem karnym przejął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przymierzył z lewej nogi i uderzył nie do obrony. Piłka wpadła tuż przy słupku, a bramkarz gości tylko obserwował piłkę. Wraz z upływem czasu do głosu dochodziła Celta Vigo. Gospodarze atakowali odważnie i z pasją. Wyróżniał się Iago Aspas, który kilkakrotnie próbował zaskoczyć Keylora Navasa. Brakowało mu jednak celności. Groźnie było też pod bramką Realu, kiedy rzut wolny wykonywał Daniel Wass. Z silnym strzałem Duńczyka poradził sobie Navas. Real mógł zdobyć bramkę tuż przed przerwą, ale Karim Benzema z dobrej pozycji trafił wprost w bramkarza rywali.

Na drugą połowę Celta wyszła bardzo odważnie i Real szybko to wykorzystał. W 48. minucie goście przeprowadzili zabójczą kontrę, którą na gola zamienił CR7. Celta nie złożyła broni i dalej dażyła do strzelenia bramki. Blisko była w 62. minucie. Sergio Ramos kopnął Aspasa w polu karnym i Celcie należała się jedenastka. Sędzia jednak uznał, że napastnik gospodarzy symulował i ukarał go żółtą kartką. To był drugi kartonik, który obejrzał tego wieczoru Aspas i musiał opuścić plac gry. Mimo liczebnej straty Celta zdobyła bramkę za sprawą Johna Guidettiego. Szybko jednak zareagował Real i po chwili piłkę do siatki pakował Karim Benzema.W 89. minucie kropkę nad i postawił Toni Kroos, ustalając wynik meczu na 1:4.

Celta Vigo - Real Madryt 1:4 (0:2)

Bramki: Cristiano Ronaldo 10, 48, Karim Benzema 70, Toni Kroos 89 - John Guidetti 69

Żółte kartki: Jonny, John Guidetti, Hugo Mallas, Pablo Hernandez - Casemiro, Sergio Ramos

Czerwona kartka: Iago Aspas 62 (za dwie żółte)

Celta: Alvarez - Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny - Wass, Hernandez, Aspas, Jozabad (72. Diaz), Sisto (80. Pape) - Guidetti (86. Beauvue)

Real: Navas - Danilo, Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro (71. Kovacić), Kroos, Modrić - Isco (84. Vazquez), Benzema, Ronaldo (85. Asensio)