Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Real wykorzystał wpadkę Barcelony. Ramos znów trafił za trzy punkty!

Real wykorzystał wpadkę Barcelony. Ramos znów trafił za trzy punkty!

12.03.2017, godz. 22:40
Sergio Ramos
Sergio Ramos foto: EAST NEWS

Real Madryt pokonał u siebie Real Betis 2:1. To miało być komfortowe zwycięstwo "Królewskich", ale goście rozegrali dobre spotkanie na Santiago Bernabeu. Do akcji znów musiał wkroczyć Sergio Ramos. Strzelił w końcówce i zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty!

Real zmarnował kilka dogodnych sytuacji na początku spotkania, za co skarcili ich goście w 25. minucie, choć lepiej chyba powiedzieć, że "Królewskich" skarcił... własny bramkarz. Keylor Navas najpierw złapał piłkę po strzale Sanabrii, a później wypuścił ją i wpakował do własnej siatki!

Błąd Navasa nie miał jednak większego znaczenia, bo jego koledzy z pola stanęli na wysokości zadania. W 41. minucie do remisu doprowadził Cristiano Ronaldo, a w końcówce "Królewskich" znów uratował Sergio Ramos.

W tym sezonie hiszpański obrońca zadziwia swoją skutecznością. Gdy jego drużyna potrzebuje gola, on zawsze wygrywa kluczowy pojedynek w polu karnym i głową pakuje piłkę do siatki. Tak było i tym razem. Ramos zapewnił Realowi trzy punkty oraz pierwsze miejsce w tabeli.

Real Madryt - Real Betis 2:1 (1:1)
Ronaldo 41, Ramos 82 - Sanabria 25

Madryt: Navas – Carvajal, Nacho, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Kroos, Isco (80. Asensio) – James Rodriguez (70. Lucas Vazquez), Morata (72. Benzema), Ronaldo

Betis: Adan (C) – Piccini, Mandi, Pezzella, Tosca, Durmisi – Brasanac, Pardo, D. Ceballos – A. Sanabria, Ruben Castro (65. Petros)

Żółte kartki: Piccini x2 (czerwona w 80. minucie)

KONIEC! Real Madryt wygrał 2:1 i wykorzystał wpadkę Barcelony, wskakując na fotel lidera. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

90' - Betis chyba nie zdąży wyrównać. Sędzia doliczył trzy minuty.

Gol Ramosa na 2:1.

Piłkarze Betisu zachowali się tak, jakby nigdy nie oglądali Ramosa w akcji. Hiszpański obrońca znów dał znać o swojej bramkostrzelności. Po rzucie rożnym trafił z głowy.

82' - 2:1 REAL! Znów drużynę ratuje Sergio Ramos!!

80' - Piccini wylatuje z boiska! Zobaczył drugą żółtą kartkę!

78' - Mocny strzał Ronaldo obok bramki. Mimo zdobytego gola to nie jest jego dzień.

75' - Gospodarze dużo tracą, gdy przy piłce jest Isco. To genialny piłkarz, ale dziś przesadza z dryblingiem, a nie szuka podaniami lepiej ustawionych kolegów.

72' - Jest wreszcie na boisku Benzema. Francuz zastąpił tragicznego Moratę.

70' - James Rodriguez jako pierwszy opuścił boisko w ekipie z Madrytu. Za niego wszedł Lucas Vazquez.

69' - Od dłuższego czasu to Betis lepiej sobie poczyna i jest bliższy drugiego trafienia. Na co czeka Real? Może na wejście Benzemy?

65' - Pierwsza zmiana w Betisie. Za Castro wszedł Petros.

63' - Karim Benzema ruszył na rozgrzewkę, a to pewnie oznacza, że za chwilę zejdzie z boiska Alvaro Morata. Hiszpan jest dziś niewidoczny - pierwszy kandydat do zmiany.

60' - No i właśnie przyszedł ten moment uśpienia gospodarzy! Na ich szczęście fatalnie przestrzelił Ruben Castro.

57' - Królewscy jeszcze nie rzucili się do szaleńczych ataków. Mają dużo czasu na wygranie tego spotkania, ale chwila nieuwagi może ich drogo kosztować. Goście mają z przodu szybkich piłkarzy.

53' - Teraz o drugiej stronie boiska świetnie spisał się Adan. Kapitalnie radzi sobie ze strzałami gospodarzy. Wpuścił tylko to, co musiał. Główka Ronaldo była nie do złapania.

50' - Tym razem Navas uratował swoją drużynę przed stratą gola, zamiast pakować piłkę do własnej siatki. Obronił groźny strzał Mandiego.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Czy po przerwie goście również będą w stanie zaskoczyć Navasa? Na razie jest 1:1.

A wyglądało to tak:

Marcelo dokładnie dośrodkował w pole karne, a niepilnowany Ronaldo spokojnie przymierzył i strzałem głową pokonał Adana!

41' - MAMY REMIS! Na 1:1 trafił RONALDO!

39' - Betis dalej szuka goli po kontratakach, a gospodarze atakują praktycznie całą drużyną, więc jest to dobra strategia. Z tyłu zostaje dwóch zawodników i jeśli uda się ich zaatakować z przewagą liczebną, to spokojnie można podwyższyć wynik na 2:0.

35' - "Królewscy" dalej walą głową w mur. Sami mogą mieć do siebie pretensje za niewykorzystane sytuacje z początku spotkania. A teraz grają nerwowo, przez co trudniej będzie im pokonać Adana.

31' - Pierwszą żółtą kartkę w tym meczu dostał Piccini.

Tutaj fatalny błąd Navasa po którym Betis objął prowadzenie:

28' - Ramos błyskawicznie mógł wyrównać, ale z kilku metrów nie potrafił zmieścić piłki w siatce.

Co za babol Navasa! Po strzale Sanabrii wypuścił piłkę z rąk, a ta wpadła do bramki.

25' - BETIS PROWADZI 1:0!

22' - WIELKA KONTROWERSJA! Napastnik Betisu przewrócił się po minięciu Navasa, ale sędzia uznał, że nie było faulu! Powtórki pokazały, że bramkarz Realu Madryt kopnął Brasanaca. To powinna być czerwona kartka.

19' - Wreszcie pokazali coś goście, którzy po niemrawym początku coraz śmielej poczynają sobie na połowie gospodarzy. Jednak wciąż na poważnie nie sprawdzili formy Navasa w bramce.

16' - Tym razem Ronaldo nie przypilnował ustawienia obrońców Betisu. Za wcześniej wyszedł do podania Jamesa i znalazł się na spalonym.

13' - Minimalnie przestrzelił Isco zza pola karnego. Gdyby piłka leciała w światło bramki, Adan byłby bez szans.

10' - Od pierwszego gwizdka trwa dominacja "Królewskich" i wydaje się, że gol jest tylko kwestią czasu. Już trzy okazje zmarnował Ronaldo.

7' - Mogło być 1:0! Kapitalna kontra Realu kończyła się podaniem Moraty do Ronaldo, lecz Portugalczyk fatalnie przestrzelił z lewej nogi!

4' - Ronaldo już zdążył się przewrócić w polu karnym. Zrobił to dość nieudolnie, dlatego sędzia nie dał się nabrać i nie użył gwizdka.

1' - GRAMY!

Królewskim będzie dziś zależało na zdobyciu trzech punktów, które pozwolą przeskoczyć Barcelonę w tabeli. Dziś Leo Messi i spółka zaliczyli wpadkę. Przegrali 1:2 z Deportivo. Czy Real to wykorzysta? Początek meczu za 5 minut.

A tak zagra Real. Bale jeszcze jest zawieszony. Benzema tylko na ławce. Jego miejsce w ataku zajął Morata.

Zaczynamy od składów. W takim zestawieniu rozpoczną goście:

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu ligi hiszpańskiej Real Madryt - Real Betis!
False 3138 True 1 2017-03-12 20:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora