SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Ronaldo o Messim: Nie jesteśmy rywalami. To wymysł dziennikarzy

Ronaldo o Messim: Nie jesteśmy rywalami. To wymysł dziennikarzy

27.10.2016, godz. 15:34
Lionel Messi, Neymar, Cristiano Ronaldo, Złota Piłka
foto: EAST NEWS

Rywalizację pomiędzy Cristiano Ronaldo a Leo Messim od dobrych kilku lat kibice śledzą z zapartym tchem. Obydwaj zawodnicy są jednymi z najlepszych w historii futbolu i rozdzielają między sobą nagrody indywidualne. Jednak ze słów Portugalczyka wynika, że wcale nie jest tak źle w ich relacjach, jak przedstawia się to w mediach. Nie ma żadnego konfliktu.

Zarówno Cristiano Ronaldo i Leo Messi od dobrych kilku lat utrzymają się na samym szczycie i toczą zażartą rywalizację o to, kto jest najlepszym piłkarzem na świecie. Portugalczyk oraz Argentyńczyk są najlepszymi strzelcami w swoich klubach, a także reprezentacjach narodowych. Przede wszystkim od 2008 roku to oni dzielą między sobą Złotą Piłkę FIFA przyznawaną dla najlepszego zawodnika globu. Zawodnik Barcelony zgarnął ją w tym czasie aż pięciokrotnie, a snajper "Królewskich" trzykrotnie.

Dla nikogo nie jest żadnym zaskoczeniem, że również w tym roku zostali nominowani do tej nagrody. Jednak CR7 zdobył się na słowa, które zaskoczyły wielu obserwatorów. W końcu usłyszeć takie coś z jego ust pod adresem Messiego, to coś zaskakującego. - Darzymy się wzajemnie ogromnym szacunkiem. Media lubią nas przedstawiać jako wielkich rywali, ale nimi nie jesteśmy. Nie jesteśmy dobrymi kolegami, ale mamy wobec siebie dużo respektu. Media niepotrzebnie rozdmuchują temat - powiedział Ronaldo. A waszym zdaniem, który z nich jest najlepszym piłkarzem? Zapraszamy do głosowania w sondzie!

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: