SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Była gwiazda Barcelony trafi za kraty? Grozi mu 10 lat więzienia!

Była gwiazda Barcelony trafi za kraty? Grozi mu 10 lat więzienia!

25.11.2016, godz. 18:08
Samuel Etoo, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Hiszpańska prokuratura ostro wzięła się za oszustwa podatkowe sportowych bogaczy. Trwają procesy Leo Messiego, Neymara, Ikera Casillasa i wielu innych. Do grona pozwanych dołączył Samuel Eto'o - wybitny strzelec m.in FC Barcelona, który w latach 2006-09 miał notorycznie oszukiwać hiszpański urząd skarbowy. Legendarnemu napastnikowi grozi teraz kara finansowa w wysokości 14 milionów euro i... 10 lat więzienia!

Samuel Eto'o dołączył do niechlubnego grona piłkarskich oszustów finansowych. Hiszpańska prokuratura zarzuca wybitnemu zawodnikowi liczne i wieloletnie krętactwa podatkowe. Piłkarz miał rzekomo podpisywać fikcyjne kontrakty ze spółkami w Hiszpanii i na Węgrzech, unikając przy tym płacenia podatku dochodowego. Według władz Eto'o dzięki malwersacjom i sfingowanym umowom miał zaoszczędzić prawie cztery miliony euro!

Zatajanie dochodów wśród piłkarskich bogaczy to nie nowość w Hiszpanii. Swoje sprawy dotyczące oszustw podatkowych mają m.in.: Lionel Messi, Iker Casillas, Xabi Alonso i Neymar. Ich procesy trwają juz ponad rok i dotyczą zarówno samych piłkarzy, jak i ich agentów, czy doradców finansowych. Żadnemu z nich nie grozi jednak tak wysoka i surowa kara.

Samuel Eto'o nie komentuje publicznie wymierzonych w niego zarzutów. Były snajper FC Barcelona od 2012 roku walczy o swoją niewinność w sądzie. O uniewinnienie walczy również jego agent - Josep Maria Mesalles, któremu także grozi kara pozbawienia wolności. Mimo wspólnej historii i rzekomych oszustw panowie są pokłóceni i podzieleni, a piłkarz zarzuca swojemu ex-agentowi kradzieże i przekręty.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: