Atletico - Barcelona, Neymar

Autor: archiwum se.pl

Superpuchar Hiszpanii 2013. Atletico zremisowało z Barceloną, pierwszy gol Neymara

2013-08-22 12:10

Atletico Madryt zremisowało z Barceloną 1:1 w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii. Premierowe trafienie w Barwach "Dumy Katalonii" zaliczył Neymar, który w 66. minucie wykorzystał dokładne dośrodkowanie Daniego Alvesa i strzałem głową umieścił piłkę w siatce rywali.

Zanim jednak debiutanckiego gola zdobył Neymar, prowadzenie Atletico Madryt dał David Villa. Dla reprezentanta Hiszpanii trafienie to było poniekąd zemstą na drużynie ze stolicy Katalonii. Przypomnijmy, że w trakcie tegorocznego okna transferowego "El Guaje" przeniósł się do stolicy Hiszpanii właśnie z Barcelony.

Wynik 1:1 meczu na Vicente Calderon oznacza, że losy pierwszego trofeum w Hiszpanii w sezonie 2013/2014 rozstrzygną się w rewanżowym starciu na Camp Nou. Niewykloczone, że w pojedynku tym zabraknie Leo Messiego. Argentyńczyk opuścił boisko w starciu z "Rojiblancos" w przerwie z powodu przeciążenia mięśnia uda.