Athletic Bilbao, Iker Muniain

Autor: ARCHIWUM

Superpuchar Hiszpanii: Nie było CUDU na Camp Nou! Athletic Bilbao upokorzył Barcelonę

2015-08-17 10:28

Mecz FC Barcelona - Athletic Bilbao był rewanżowym spotkaniem Superpucharu Hiszpanii. Trzy dni wcześniej w Bilbao Baskowie wygrali 4:0, dlatego przed starciem na Camp Nou byli faworytem do zdobycia trofeum. Ostatecznie zremisowali 1:1, dzięki czemu mogli cieszyć się z pucharu.

Przed meczem w Barcelonie prawie wszyscy wierzyli, że "Duma Katalonii" ma realne szanse na odrobienie straty czterech bramek z Bilbao. Na Camp Nou zgromadziło się blisko 100 tysięcy kibiców pełnych nadziei, a sami piłkarze zapowiadali, że nie odpuszczą.

Zobacz: Superpuchar Hiszpanii: FC Barcelona - Athletic Bilbao NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

Od początku meczu gospodarze chcieli wdrożyć w życie to, co mówili przed pierwszym gwizdkiem. Od pierwszych minut stwarzali sobie bardzo dobre sytuacje, ale Athletic bardzo mądrze się ustawiał i szczęśliwie bronił. Przełamanie nastąpiło dopiero w końcówce pierwszej połowy, kiedy gola zdobył Lionel Messi.

Ta bramka wlała jeszcze więcej nadziei w serca kibiców Barcelony, ale gospodarzy nie było stać na więcej. Dodatkowo plan Luisa Enrique posypał się, kiedy czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył Gerard Pique. Gol Aritza Aduriza pogrążył Katalończyków i spowodował, że Athletic Bilbao zupełnie zasłużenie mógł cieszyć się z Superpucharu Hiszpanii.

FC Barcelona: Bravo - Alves, Pique, Mascherano, Mathieu - Busquets, Rakitić (68. Sandro), Iniesta - Messi, Suarez, Pedro (68. Munir)

Athletic Bilbao: Iraizoz - De Marcos, Etxeita (67. Elustondo), Laporte, Balenziaga - Gurpegi, Eraso, Benat (84. Mikel Rico) - Boveda, Aduriz (81. Kike Sola), Susaeta

FC BARCELONA - ATHLETIC BILBAO 1:1

Bramki: Messi 44 - Aduriz 74

Żółte kartki: Pedro - Boveda, Eraso, Aduriz, Benat

Czerwone kartki: Pique - Kike Sola