SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Gary Neville zwolniony z Valencii po czterech miesiącach pracy!

Gary Neville zwolniony z Valencii po czterech miesiącach pracy!

30.03.2016, godz. 21:53
Gary Neville
Gary Neville foto: EAST NEWS

Gdy Gary Neville 2 grudnia 2015 zostawał trenerem Valencii, o tym ruchu mówił cały piłkarski świat. Nie codzień zdarza się bowiem, by klub zatrudnił szkoleniowca, bo ten... dobrze wypadał jako telewizyjny ekspert! Jak się okazało formy ze studia Sky Sports na ławkę "Nietoperzy" nie przeniósł, a dziś szefowie klubu z Walencji ostatecznie zrezygnowali z jego usług.

16 meczów, 3 zwycięstwa, 7 remisów i 6 porażek, 14 miejsce w tabeli Primera Division - to dorobek Gary'ego Neville'a w lidze hiszpańskiej. Bilans nieco ratował sobie niezłymi występami w Pucharze Króla i Lidze Europy, ale z obu rozgrywek ekipa "Nietoperzy" za kadencji Anglika zdołała już odpaść. I jak się okazało było to za wiele dla szefów Valencii.

Leo Messi mocno wkurzył Egipcjan. Wszystko przez jego... buty! [WIDEO]

Neville został zwolniony po niecałych 4 miesiącach pracy. Choć jakiś czas temu twierdził, że trenera nie powinno się oceniać po zaledwie kilku tygodniach, to jednak kibice wyrobili sobie o nim zdanie już dawno temu. Wystarczy przypomnieć, że pierwsze ligowe zwycięstwo pod wodzą Anglika Valencia odniosła... dopiero w 10. meczu, gdy ten siedział na ławce trenerskiej.

Całkowity bilans spotkań we wszystkich rozgrywkach to 28 meczów, 10 zwycięstw, 11 porażek i 7 remisów. Neville okazał się więc o wiele gorszym trenerem niż ekspertem telewizyjnym, a chętnych na jego ponowne zatrudnienie póki co pewnie wielu nie będzie. Pytanie czy sam Anglik po traumatycznych przeżyciach z Walencji znów chciałby w najbliższej przyszłości trenować jakiś zespół.

Do końca sezonu Valencię poprowadzi Pako Ayestaran. Dopiero później szefowie spróbują zatrudnić szkoleniowca, który będzie miał za zadanie wrócić z ekipą "Nietoperzy" do ścisłej czołówki La Liga.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: