SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Szaleństwo trwa! Neymar o krok od PSG! Władze Barcelony przerażone

Szaleństwo trwa! Neymar o krok od PSG! Władze Barcelony przerażone

22.07.2017, godz. 11:21
Neymar, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

To będzie największy transfer lata 2017! Ba! To będzie zdecydowanie największy transfer w historii futbolu. Francuzi i Hiszpanie nie mają już żadnych wątpliwości! Brazylijczyk Neymar odejdzie z Barcelony i trafi do Paris Saint-Germain! Cała transakcja warta ma być nawet 500 milionów euro!

222 miliony euro odstępnego. 100 milionów za podpisanie kontraktu. 30 milionów euro rocznej pensji. To będzie transfer z innej planety. Największa transakcja w dziejach. Finansowo-organizacyjne szaleństwo, bo Katalończykom kasę zapłaci sam piłkarz, któremu znów pełną kwotę przekaże Katar. Państwo. Organizator mistrzostw świata 2022. W ramach umowy, zgodnie z którą 25-latek zajmie się marketingowym wsparciem imprezy.

Media na Starym Kontynencie prześcigają się w kolejnych newsach. - "Neymar powiedział "tak" Paryżowi" - napisał "Le Parisien" na okładce. Odpowiedź z Katalonii? - "Neymar zostanie bohaterem operacji, jakiej świat futbolu jeszcze nie widział" - to już tamtejszy "Sport".

Informacjom medialnym zaprzeczać zdają się już tylko w siedzibie Barcy. Tam wciąż wierzą, że Brazylijczyk zostanie. We wpłacenie astronomicznie wysokiej klauzuli odejścia nie wierzy nikt. Na czele z prezesem Josepem Marią Bartomeu, który podczas lotu Katalończyków do USA starał się porozmawiać z piłkarzem. Przekonać do pozostania. Zdaniem dziennikarzy, rozmowa wyszła średnio, bo akurat determinacji, by odejść, Neymarowi nie brakuje.

Neymar, PSG. Czasy się zmieniają. W 2003 roku to Barcelona wykradła skarb paryżan. Ronaldinho na Camp Nou trafił jednak za rekordowe... 30 milionów euro.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: