SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Szykuje się transfer stulecia. Neymar przyjął GIGANTYCZNĄ ofertę PSG?

Szykuje się transfer stulecia. Neymar przyjął GIGANTYCZNĄ ofertę PSG?

18.07.2017, godz. 17:06
Neymar, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

To może być największy transfer w historii piłki nożnej. I rekord, który jeszcze długo nie zostanie pobity. PSG zaoferowało Barcelonie 222 milionów euro za Neymara, czyli kwotę, jaka została zapisana jako klauzula odstępnego Brazylijczyka. A niektóre media donoszą, że sam piłkarz zdecydował się przyjąć ofertę z Paryża.

Wydawało się, że Neymar pogra w Barcelonie jeszcze długie lata. Brazylijczyk wielokrotnie przyznawał, że w stolicy Katalonii czuje się znakomicie, a wpływ na to miała z pewnością możliwość gry z Leo Messim czy Luisem Suarezem. Na dodatek w kontrakcie zawodnika zapisano gigantyczną klauzulę odstępnego - 222 miliony euro. Dopiero jeśli jakiś klub byłby gotów ją wpłacić, "Barca" miałaby obowiązek poinformować Neymara o ofercie.

I najwyraźniej tak się właśnie stało. Taką niebotyczną kwotę za Brazylijczyka zaoferowało bowiem PSG. Od początku tygodnia głośno mówi się o możliwych przenosinach piłkarza do Paryża, ale jeszcze wczoraj hiszpańskie portale twierdziły, że sam zainteresowany nie zamierza się nigdzie ruszać z Camp Nou. Inne światło na całą sprawę rzuciły jednak doniesienia brazylijskich mediów, konkretnie "Esporte Interativo".

Stamtąd dowiadujemy się, że Neymar jest gotowy przyjąć propozycję z wicemistrza Francji. Ponoć pragnie on być niekwestionowanym liderem drużyny, PSG w przeciwieństwie do Barcelony może zaoferować mu taką rolę w zespole. A dla samej "Dumy Katalonii" może to być bardzo korzystna transakcja. Za tak wielką kwotę mogłaby dokonać trzech czy nawet więcej wzmocnień, które na Camp Nou uważa się za kluczowe (m.in. sprowadzenie Marco Verrattiego z... PSG). Czy już wkrótce będziemy świadkami największego transferu w historii?

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: