SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division "To jest koniec". Media pewne transferu Neymara do PSG

"To jest koniec". Media pewne transferu Neymara do PSG

29.07.2017, godz. 10:07
FC Barcelona - Juventus Turyn, Neymar
foto: EAST NEWS

Wiele wskazuje na to, że największa saga transferowa tego lata dobiega końca. Hiszpańskie i francuskie media są już przekonane, że lada chwila Neymar oficjalnie zostanie piłkarzem PSG. FC Barcelona ma za niego dostać 222 miliony euro, a Brazylijczyk stanie się tym samym najdroższym zawodnikiem w historii piłki nożnej.

Piątek był chyba przełomowym dniem jeśli chodzi o sagę związaną z transferem Neymara do PSG. Najpierw odwołano akcję promocyjną Brazylijczyka w Chinach tłumacząc to zaawansowanymi negocjacjami transferowymi. Później sam Brazylijczyk podpadł trenerowi, bo na treningu wdał się w bójkę z Nelsonem Semedo. Przedłużająca się sprawa związa z przenosinami do Paryża zaczyna też powoli irytować samych przedstawicieli Barcelony, którzy tracą cierpliwość. Szefowie klubu dali zawodnikowi ultimatum, by ten do wtorku określił się, gdzie chce grać w kolejnym sezonie. Z kolei jego kolega z drużyny Andres Iniesta przyznał, że pozostało tylko czekać na decyzję samego Neymara.

A ta chyba została już podjęta. Co do tego są zgodne media zarówno we Francji, jak i w Hiszpanii. Te pierwsze informują, że transfer jest na ostatniej prostej i na początku przyszłego tygodnia wszystkie strony oficjalnie go potwierdzą. Przekonane są o tym także katalońskie gazety, co widać po sobotnich okładkach. "Sport" pisze, że przenosiny Brazylijczyka do Francji są "nieuchronne". "Mundo Deportivo" i madrycki "AS" skupiają się na kłótni 25-latka z Semedo, z kolei najbardziej wymowny tytuł zamieścił na swojej stronie tytułowej dziennik "L'Esportiu", który opatrzył ją zdjęciem Neymara oraz wiele mówiącym podpisem "The End", którego raczej nikomu tłumaczyć nie trzeba.

Neymar ma trafić do PSG i podpisać z tym klubem pięcioletni kontrakt, dzięki któremu zarobi łącznie 150 mln euro. Paryżanie liczą też, że Barcelona nieco obniży swoje oczekiwania. Szefowie "Dumy Katalonii" jednak ani myślą ułatwiać Francuzom tego transferu i sugerują, że Brazylijczyka oddadzą tylko wtedy, gdy druga strona co do centa zapłaci klauzulę odstępnego. Podobno PSG zaoferowało klubowi z Camp Nou jednego z trzech swoich zawodników w ramach rozliczenia za 25-latka. Chodzi o Angela Di Marię, Blaise'a Matuidiego lub Lucasa Mourę.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: