SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Usain Bolt piłkarzem?! Gwiazdor Atletico Madryt widzi sprintera w drużynie

Usain Bolt piłkarzem?! Gwiazdor Atletico Madryt widzi sprintera w drużynie

21.12.2016, godz. 15:31
Usain Bolt, Rio 2016
foto: EAST NEWS

Usain Bolt nie ukrywa swojej miłości do futbolu. Jamajski sprinter wiele razy podkreślał, że jest wielkim kibicem Manchesteru United. Multimedalista olimpijski nie ogranicza się jednak tylko do śledzenia spotkań. Zaliczył także kilka treningów w Borussii Dortmund. Czy możliwe jest, żebyśmy już niedługo oglądali najszybszego człowieka na świecie na zielonym boisku? Według jednego z najlepszych piłkarzy Atletico Madryt taki człowiek jak Bolt przydałby się hiszpańskiej drużynie.

Usain Bolt to jeden z niewielu Jamajczyków, którzy bardzo mocno interesują się piłką nożną. Najszybszy człowiek na świecie potrafi nie tylko biegać, lecz także całkiem nieźle kopie piłkę. Udowadniał to, gdy trenował z Borussią Dortmund. Czy możliwe jest, żeby zamienił bieżnię na futbolowe areny? Tego nie wiadomo. Według Antoine'a Griezmanna z Atletico Madryt sprinter nie zrobiłby źle, gdyby podjął decyzję o zmianie zawodu.

- Nie chciałbym grać przeciw niemu, ale z nim jak najbardziej. Widziałbym go w ataku, a siebie za jego plecami. Widziałem jego treningi w Dortmundzie i myślę, że dałby sobie radę. Szybkość to nie wszystko, ale uważam, że byłby dobrym napastnikiem w Atletico. Usain Bolt idealnie pasuje do naszego stylu gry - powiedział Griezmann.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: