Sport piłka nożna liga hiszpańska Villarreal - Barcelona. Szczęśliwy triumf zatartej machiny Luisa Enrique [WIDEO]

31.08.2014, godz. 21:03
Villarreal CF - FC Barcelona

Villarreal - Barcelona 0:1 2. kolejce Primera Division. Katalończycy z dużymi problemami poradzili sobie z piłkarzami gospodarzy i na El Madrigal sięgnęli po trzy punkty dzięki przebłyskowi geniuszu Leo Messiego i bramce Sandro Ramireza. Podopiecznych Luisa Enrique czeka jednak sporo pracy. Zobacz zapis relacji NA ŻYWO.

Mecz na El Madrigal zapowiadano jako hit kolejki. Obie ekipy wygrały swoje spotkania na inaugurację sezonu, a ich letnie transfery wskazywały, że średnio udane poprzednie rozgrywki miały szybko przejść do zapomnianej historii.

Real Madryt walczy w San Sebastian. Cristiano Ronaldo na trybunach

I właściwie wszystko się sprawdziło. Od pierwszych minut byliśmy bowiem świadkami wyrównanej batalii. Jedyny problem polegał na tym, że ani jedni, ani drudzy nie bardzo mieli pomysł jak sforsować defensywę rywala. Katalończycy z uporem maniaka dośrodkowywali piłki w pole karne, a gospodarze ograniczyli się do kontrataków duetu Czeryszew - Dos Santos.

Klincz trwał do 80. minuty. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Lionel Messi. Argentyńczyk uwolnił się spod opieki rywali w polu karnym, oszukał Sergio Asenjo i dograł wzdłuż bramki, gdzie najszybszy okazał się młodziutki Sandro Ramirez.

Barcelona po dwóch kolejkach Primera Division ma 6 punktów, cztery strzelone gole i żadnego straconego. Podopieczni Luisa Enrique wyglądają jednak na mocno zagubionych i ich ewentualna rywalizacja z Realem Madryt zapowiada się... mgliście.

Villarreal CF - FC Barcelona 0:1 (0:0)
Ramirez 83

Villarreal: Sergio Asenjo - Mario, Mateo Musacchio, Victor Ruiz, Jaume Costa (60. Gabriel) - Pina, Bruno, Trigueros, Cani (69. Javier Espinoza) - Denis Czeryszew (65. Luciano Vietto), Giovani dos Santos

Barcelona: Claudio Bravo - Dani Alves, Gerard Piqué, Jeremy Mathieu, Jordi Alba - Sergio Busquets, Ivan Rakitic, Rafinha (74. Xavi) - Pedro (70. Sandro Ramirez), Lionel Messi, Munir El-Haddadi (60. Neymar)

Żółte kartki: Pedro, Dani Alves

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

90'

Koniec! Barcelona wygrywa na El Madrigal 1:0! Szczęśliwy triumf podopiecznych Luisa Enrique!

89'

Katalończycy rozgrywają przed własnym polem karnym. Gospodarze biegają, biegają, ale zamiast biegać, powinni skupić się na odbiorze.

88'

Ot, taki paradoks. Im bliżej końca meczu, tym mniej ataków gospodarzy. Spodziewaliśmy się odwrotnej zależności.

86'

Sandro na spółkę z Neymarem przepuszczają piłkę na piątym metrze przed bramką Asenjo. Ładne efektowne, tylko po co?

85'

Fura szczęścia gości! Absurdalna interwencja Mathieu, piłka trafia pod nogi Vietto, ten ma dwa metry miejsca, trzy metry do bramki, ale w całej akcji udał mu się tylko zamach. Strzał pofrunął. Gdzieś.

84'

Barcelona w zdecydowanym odwrocie. Katalończycy wyraźnie starają się przede wszystkim dowieźć korzystny rezultat. O golach już nie myślą.

84'

I wersja wideo:

83'

Ostre dośrodkowanie w pole karne, do piłki na długim słupku dopada Giovani dos Santos, uderza, ale trafia tylko w boczną siatkę!

82'

Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy. Vietto wywalcza rzut rożny.

81'

A jednak! Lionel Messi prowokuje do wyjścia Asenjo, zagrywa wzdłuż bramki, do piłki najszybciej dopada Sandro Ramirez i z dwóch metrów wyprowadza Katalończyków na prowadzenie!

79'

Villarreal coraz bliżej sprawienia niespodzianki. Choć jak patrzymy na dynamikę Katalończyków, to mamy wrażenie, że w brodę pluć sobie będą właśnie gospodarze.

78'

No, trochę przesadziliśmy kilka minut temu. Ale niewiele:

76'

Dośrodkowania Barcelony zaczynają przynosić skutki! Najpierw Rakitić nieomal nabija Neymara, po chwili Alves podaje do Messiego, ten uderza z 11. metrów, ale Villarreal ratuje rykoszet!

73'

I ostatnia zmiana w Barcelonie. Na problemy: Xavi! Hiszpan zmienia Rafinhę.

72'

Luis Enrique bał się syndromu Legii:

71'

Pina trafia w słupek! Niesamowite szczęście Katalończyków!

70'

Koszmarne pudło Neymara! Brazylijczyk dostaje - wreszcie! - dobre dośrodkowanie od Alvesa, uderza z powietrza, ale kieruje futbolówkę na czwarte piętro. W starym budownictwie.

70'

I druga. Tym razem w Barcelonie. Sandro Ramirez za Pedro.

69'

Javier Espinoza za Xaviego!

67'

Nieprawdopodobne! Messi podaje do Neymara, ten ma pustą bramkę, może zrobić wszystko, a decyduje się kopnąć nie tyle w piłkę, co w leżącego na linii bramkowej Victora Ruiza! Kolejna zmarnowana sytuacja.

66'

I znowu Messi! Rzut wolny z 25. metrów, uderzenie w okienko bramki Asenjo i bramkarz Villarreal wybija piłkę końcami palców!

65'

Celnie. Czyli całkiem inaczej, niż dośrodkowania Alvesa:

64'

Denis Czeryszew schodzi z boiska, w jego miejsce pojawia się Luciano Vietto.

63'

Ta Barcelona niebezpiecznie przypomina nam AS Romę sprzed kilku lat. Akurat z okresu gdy jej trenerem był Luis Enrique. Tzw. bezpłciowa dominacja.

61'

Akcja Barcelony! Messi wreszcie ucieka defensorom, zagrywa do Neymara, Brazylijczyk przedłuża podanie do Rakiticia, ten spogląda w pole karne, zagrywa płasko na piąty metr, ale... akurat na piątym metrze nie było żadnego piłkarza "Dumy Katalonii". Ot, taki szczegół.

60'

Zmiany. Neymar za Munira El-Haddadiego, a w Villarreal Gabriel za Costę.

57'

Koszmarne spotkanie. Barcelona pcha wszystkie ataki środkiem, Villarreal kontruje dwoma piłkarzami, a głównymi aktorami widowiska jest duet bocznych obrońców "Blaugrany" - Dani Alves i Jordi Alba. 1000 dośrodkowań i 999 w rękach Sergio Asenjo. 1 za bramką "Żółtej Łodzi Podwodnej".

55'

Półtorej godziny może nie wystarczyć:

51'

A teraz akcja Caniego. Wypisz, wymaluj szarża Czeryszewa, dośrodkowanie na piąty metr i tym razem na posterunku Jeremy Mathieu!

49'

Denis Czeryszew rusza w szarży lewym skrzydłem, dośrodkowuje w stronę Dos Santosa, ale Bravo znowu na posterunku!

47'

Barcelona po swojemu. Konsekwentnie rozgrywa swoje ataki 40 metrów od bramki Asenjo. Aż podziwiamy: dawno nie widzieliśmy podobnie bezproduktywnej taktyki.

45'

Wracamy! Krótka przerwa - 14 minut - ale też nie ma co dyskutować. Im szybciej skończy się ten koszmar, tym lepiej.

19:50

I obrazek z pierwszej połowy:

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy na El Madrigal mamy remis 0:0. Jeśli ktokolwiek planował dzisiaj wyspać się przed trudami poniedziałku: polecamy mu teraz godzinną drzemkę. Zapowiada się, że wielki futbol zobaczymy najszybciej w San Sebastian.

41'

Barcelona ma dzisiaj jeden pomysł na grę. Piłka na prawe skrzydło i dośrodkowanie wprost w stoperów gosodarzy. Doprawdy nie sposób sobie wyobrazić, że to się może w ogóle udać.

39'

I w ramach sprawiedliwości: Brazylijczyk zostaje ukarany żółtym kartonikiem za pretensje pod adresem arbitra. A jak!

38'

Panowie postanowili się pokopać solidarnie po goleniach. Kończy się cała zabawa bolesną kontuzją Daniego Alvesa.

36'

Kilka akcji w wykonaniu Villarreal. Piłkarze gospodarzy strzelają jednak jakby chcieli, a nie mogli.

33'

Tak strzela Lionel Messi:

30'

Mamy wrażenie, że lepiej oglądało się Barcelonę Gerardo Martino. Przynajmniej w ataku Katalończycy sprawiali wrażenie świadomych tego, do czego dążą.

27'

A skoro zbliża się pierwsze pół godziny meczu, mamy dla was wierszyk:

26'

Messi sprytnie uderza z rzutu wolnego, Asenjo interweniuje zbyt późno i piłka odbija się od słupka! Sporo szczęścia gospodarzy!

24'

My też. Ćwierć tysiąca meczów w Barcelonie, niemal pół setki w kadrze, złoty medal mistrzostw świata, Europy, dwie Ligi Mistrzów, a facet ma jeden atut. Mógłby się ścigać z lwem. Tajemnica XXI wieku?

22'

W rewanżu duet Messi - Pedro. Argentyńczyk zrobił wszystko dobrze, Hiszpan źle i ostatecznie akcja udała się tak pół na pół. Piłka znalazła się w polu karnym, ale uderzenia nie było.

22'

Ależ koszmarne pudło Victora Ruiza! Defensywa Barcelony popełniła błąd, piłkarz Villarreal dostał podanie trzy metry od bramki Bravo, zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki i przeniósł piłkę nad poprzeczką!

20'

Tak się rozsiadamy od 20 minut w fotelu, czekamy na emocje, a te... no nie ma ich. Barca kopie bez większego celu, Villarreal stara się rozgrywać, ale największe zagrożenie tworzy, gdy jeden ze stoperów zdecyduje się na długiego crossa.

17'

A w ramach ciekawostki: kapitanem Barcelony został dzisiaj Lionel Messi. Jak ten czas leci. Jeszcze niedawno Argentyńczyk miał 18 lat i jak w obraz wpatrzony był w Ronaldinho. Dzisiaj jest już ikoną ekipy z Camp Nou. I jednym ze starszych graczy.

14'

Pedro urywa się na lewym skrzydle, wbiega w pole karne, uderza z lewej nogi i Sergio Asenjo interweniuje końcami palców po jego uderzeniu!

13'

W jednym w Katalonii po staremu.

11'

Villarreal ma jeden z najbardziej nietypowych ataków w lidze: duet wychowanków Barcelony i Realu Madryt. Dos Santos - Czeryszew. Ma to swoją przyszłość?

9'

Nowy lider na Camp Nou? Tylko co wtedy z Xavim i Iniestą?

8'

Sami jesteśmy ciekawi występów Giovaniego dos Santosa w Villarreal. To, że facet umiejętności ma wręcz nieograniczone - to wiedzą wszyscy. Że potrafi spełniać rolę lidera zespołu - to też. Problem w tym, że na razie gdzie nie grał, tam błyszczał tylko czasami. A to tak o "zwykle" za mało.

6'

Pierwsza akcja Villarreal. Efekt podobny do dotychczasowych szarż Barcelony.

4'

Rewolucja Luisa Enrique trwa. I pomyśleć, że Katalończycy wciąż mają aktualny zakaz transferów do początku 2016 roku. Tak jakby wykluczyć Legię z Ligi Mistrzów, ale zarazem w tym sezonie jeszcze pozwolić im grać:

2'

Barcelona rozpoczyna prawy skrzydłem. Pierwsza akcja nieudana, w drugiej Pedro podaje do Messiego, ten tylko przyjmuje, spogląda w stronę Asenjo i uderza po ziemii wprost w jego ręce.

19:00

Tak jak wspominaliśmy. Villarreal dzisiaj z trójką napastników. A Barcelona od początku rusza do przodu.

0'

Zaczynamy!

18:59

Na ławce "Dumy Katalonii" dzisiaj między innymi Xavi i Neymar. Trudno się jednak dziwić, że Luis Enrique jest spokojny o przebieg spotkania. Lionel Messi przeciwko Villarrealowi czuje się jak ryba w wodzie:

18:58

Pełny trybuny na El Madrigal.

18:57

Piłkarze obu ekip są już na murawie.

18:51

W pierwszym spotkaniu prawdziwą gwiazdą Barcelony okazał się Munir El-Haddadi. Dotknął piłkę dwa razy, wpisał się na listę strzelców i wzbudził nieopisany zachwyt. Dziś będzie kontynuował passę?

18:44

18:42

A co słychać w Villarreal? Polecamy przyjrzeć się ofensywnemu trójkątowi. Utworzą go dzisiaj: Cani, Denis Czeryszew i Giovani dos Santos.

18:42

18:39

Znamy składy obu zespołów. Jeśli chodzi o gości - Barcelonę - największe zaskoczenia mamy w pomocy. Trójkę piłkarzy stworzy bowiem Sergio Busquets, Ivan Rakitić i Rafinha. Poza tym klasycznie. Dani Alves na prawej obronie, Gerard Pique w środku oraz Lionel Messi w ataku.

18:37

Starcie to urasta do miana nielada hitu Primera Division. Oba zespoły rozpoczęły bowiem sezon od zwycięstwa. Barcelona pokonała 3:0 Elche CF, natomiast Villarreal poradził sobie - na wyjeździe - z ekipą Levante UD.

18:35

Witamy w relacji live z meczu Villarreal CF - FC Barcelona! 2. kolejka Primera Division przed nami!
False 1725 True 1 2014-08-31 18:00:00 True 30
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora