SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Wielka Brytania bez Gran Derbi! Kibice na Wyspach nie obejrzą hitowego starcia

Wielka Brytania bez Gran Derbi! Kibice na Wyspach nie obejrzą hitowego starcia

12.10.2016, godz. 19:52
Cristiano Ronaldo, Barcelona, Real Madryt
foto: Eastnews

Wielka Brytania to ojczyzna futbolu, dlatego tamtejszych kibiców tym bardziej boli decyzja władz Primera Division dotycząca terminu rozegrania najbliższego meczu Realu Madryt z FC Barcelona. Postanowiono bowiem, że najbliższe Gran Derbi odbędą się w porze, w której zabronione jest pokazywanie spotkań piłkarskich na Wyspach!

Meczów Realu Madryt z FC Barcelona nie trzeba specjalnie reklamować. Każde Gran Derbi cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Również brytyjska widownia chętnie siadała przed telewizorami, by oglądać wyczyny grających przeciwko sobie Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. Najbliższego "El Clasico" na Wyspach jednak nikt nie obejrzy. Wszystko przez to, że władze Primera Division postanowiły zrobić ukłon w stronę azjatyckich fanów i ustalić termin spotkania na 3 grudnia o godzinie 16:15.

Choć wczesna pora wzbudziła krytykę wśród kibiców w całej Europie, to najbardziej ucierpią fani "Królewskich" i "Dumy Katalonii" w Wielkiej Brytanii. Tam bowiem obowiązuje umowa między związkami piłkarskimi a telewizjami, w myśl której nie można pokazywać spotkań w soboty między godzinami 14:45 a 17:15. Wszystko po to, by przyciągnąć kibiców na stadiony Premier League. Tym razem jednak zakaz ten uderza w fanów futbolu, ale nie zanosi się, by miał być uchylony.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: