SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Wspaniały gest FC Barcelona. Klub zaprosił Chapecoense na Camp Nou

Wspaniały gest FC Barcelona. Klub zaprosił Chapecoense na Camp Nou

08.12.2016, godz. 12:44
Arda Turan i Leo Messi, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

FC Barcelona zaprosiła brazylijski klub Chapecoense na Camp Nou, aby rozegrać finałowy mecz o Trofeum Gampera. Jest to piękny gest mistrzów Hiszpanii, którzy chcą w ten sposób uczcić pamięć tragicznie zmarłych piłkarzy i trenerów Chapecoense w katastrofie lotniczej.

FC Barcelona oficjalnie poinformowała o zaproszeniu Chapecoense na mecz o Trofeum Gampera, który zostanie rozegrany w Katalonii latem 2017 roku. Jest to coroczny turniej o charakterze towarzyskim. "Duma Katalonii" sama wybiera przeciwnika, z którym od razu rozgrywa spotkanie finałowe. Ten zaszczyt przypadnie teraz drużynie z Brazylii, która niestety jeszcze przez długi czas nie otrząśnie się po katastrofie. W rozbitym samolocie zginęło aż 71 osób, w tym większość piłkarzy pierwszej drużyny Chapecoense. Cudem trzech przeżyło, ale na skutek obrażeń mogą już nie wrócić do grania w piłkę.

FC Barcelona podkreśliła, że oprócz zaproszenia brazylijskiego klubu, chce także pomóc w rekonstrukcji struktur biurokratycznych i sportowych. Pragnie, aby Chapecoense jak najszybciej wróciło na poziom sprzed katastrofy.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: