Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów AS Monaco uratowało francuski honor! Zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

AS Monaco uratowało francuski honor! Zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

16.03.2017, godz. 07:15
Monaco - City
Monaco - City foto: EAST NEWS

AS Monaco odrobiło dwubramkową stratę, pokonało u siebie Manchester City 3:1 i awansowało do ćwierćfinału Champions League! Goście przespali pierwszą połowę. W drugiej nie potrafili odwrócić losów rywalizacji. Kamil Glik, choć pauzował za kartki, dalej może cieszyć się z pięknej, europejskiej przygody!

Choć piłkarze AS Monaco musieli sobie radzić z City bez dwóch liderów - Kamila Glika i Radamela Falcao, to wcale się tym nie przejmowali. Ruszyli po swoje, a ataki napędzał ten, który miał w rewanżu godnie zastąpić Kolumbijczyka, czyli Kylian Mbappe. Młody Francuz już w 9. minucie trafił na 1:0, a warto zaznaczyć, że to mógł być już jego drugi gol w tym meczu. Wcześniej przegrał pojedynek oko w oko z Caballero.

Goście z Manchesteru nie potrafili zareagować na bramkę Francuza. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że przegrywając grali jeszcze gorzej, o ile to było możliwe. W efekcie schodzili na przerwę z wynikiem 0:2, który dawał awans ekipie z Księstwa.

W drugiej części gry podopieczni Guardioli zabrali się do pracy i przez chwilę znów byli jedną nogą w ćwierćfinale LM. Radość po golu Leroya Sane trwała jednak bardzo krótko. W 77. minucie na 3:1 trafił Bakayoko i sprawił, że to Monaco gra dalej w Europie!

AS Monaco* - Manchester City 3:1 (6:6 w dwumeczu, *awans dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe)
Kylian Mbappe 9, Fabinho 30, Tiemoue Bakayoko 78 - Leroy Sane 72

Żółte kartki: Tiemoue Bakayoko, Valere Germain, Thomas Lemar - Bacary Sagna, Kevin De Bruyne, Raheem Sterling

Monaco: Subasić – Sidibe, Raggi (71. A. Toure), Jemerson, Mendy – Fabinho, Bakayoko, Lemar – B. Silva, Germain (90. Dirar), Mbappe (81. Moutinho)

City: Caballero – Sagna, Stones, Clichy (85. Iheanacho), Kolarov – Sane, Fernandinho, Silva – De Bruyne, Aguero, Sterling

KONIEC! Monaco odrobiło dwubramkową stratę z pierwszego meczu i AWANSOWAŁO DO ĆWIERĆFINAŁU LIGI MISTRZÓW!!! To oznacza, że dalej będziemy podziwiać w Champions League Kamila Glika!

93' - Piłka w rękach Subasicia! Chyba już jej nie wypuści!

90' - Schodzi z boiska i kradnie czas Velere Germain. Wszedł za niego Nabil Dirar.

88' - Rozpaczliwie atakują goście! Czy zdążą strzelić?

85' - Ofensywna zmiana Guardioli. Gael Clichy opuścił boisko, a wszedł napastnik Kelechi Iheanacho.

Gol Bakayoko na 3:1.

81' - Mamy kolejny, szalony mecz tych dwóch drużyn! Tu jeszcze wiele może się wydarzyć. Kto awansuje? Monaco zaczyna się bronić. Za Mbappe wszedł Joao Moutinho.

Monaco nic nie grało w drugiej połowie, ale potrafiło wykorzystać rzut wolny! Zupełnie niepilnowany Bakayoko głową pokonał Cabbalero i Monaco znów ma awans w garści!

78' - 3:1 MONACO!!! BAKAYOKO!!!

Gol Sane na 1:2 dla gości.

75' - Żółta kartka dla Raheema Sterlinga. Faulował Bernardo Silvę.

Goście atakowali, atakowali i wreszcie mają swoją bramkę! Subasić zbił piłkę do boku, ale tam czekał Sane. Niemiec strzelał do pustej bramki. Na tę chwilę awans mają goście!

72' - GOL DLA CITY! 2:1! SANE!!!

71' - Wymuszona zmiana w Monaco. Almamy Toure zastąpił Andreę Raggiego.

Tutaj jeden z przykładów strzeleckiej niekompetencji City. Aguero w roli głównej:

69' - Chwilę później "setki" nie wykorzystał Sane! Pachnie golem dla City, ale jeśli będą tak strzelać, jak to robili do tej pory, to nic złego Monaco się nie przytrafi.

66' - Aguero marnuje kolejną okazję! Stanął oko w oko z Subasiciem i przegrał ten pojedynek!

Na swoje szczęście goście nie muszą dziś wygrać. Wystarczy im jeden gol przy aktualnym wyniku.

63' - Przez kilkanaście minut drugiej połowy piłkarze City zrobili więcej niż przez całą pierwszą część gry. Wreszcie się rozkręcili, przycisnęli Monaco i dochodzą do coraz groźniejszych sytuacji. Brakuje jednak strzałów. Bez nich trudno będzie zaskoczyć Subasicia.

60' - Kevin De Bruyne dostał żółtą kartkę za taktyczny faul na Fabinho. Chwilę później ukarany został Tiemoue Bakayoko. Jeśli Monaco awansuje, on nie będzie mógł zagrać w ćwierćfinale.

58' - AGUERO! Mógł strzelić na 1:2, ale zamiast podbiec do piłki, czekał na nią w polu karnym! Nie czekał za to Raggi, który uprzedził Argentyńczyka i wybił futbolówkę!

56' - Goście więcej grają lewą stroną, wykorzystując Clichy'ego, ale on znów pokazał, że nie czuje dziś gry. Dośrodkował nad głowami kolegów z ataku.

53' - Hiszpan blisko gola! Silva wbiegał w pole karne, wypatrzył go podaniem Clichy, lecz Francuz zagrywał trochę za mocno i jako pierwszy do piłki dopadł Subasić, bramkarz Monaco.

50' - Już widać, że Guardiola w przerwie solidnie zrugał swoich zawodników, a ci zabrali się do pracy. Uaktywnił się David Silva, który ma napędzać akcje City. Jeśli on dobrze gra, reszta zespołu także.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Monaco zasłużenie prowadzi 2:0 i na tę chwilę jest w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Jak City zareaguje po przerwie?

42' - Gospodarze nieco odpuścili. To zrozumiałe, że wreszcie muszą trochę odpocząć, ale dziwne jest to, że goście tego nie widzą. Nie starają się przejąć inicjatywy. Gol do szatni mógłby podciąć skrzydła Monaco.

38' - Niesamowite jest to, że mimo prowadzenia 2:0 Monaco wciąż atakuje tak, jakby na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Co wyprawiają gwiazdy City? Ucieka im Liga Mistrzów!

Gol Fabinho na 2:0.

34' - Dopiero po drugim trafieniu Monaco zaczęli coś robić na boisku goście. Sane i Sterling muszą dać z siebie znacznie więcej, aby stworzyć sytuację dla Aguero. City wciąż może awansować dzięki jednej bramce.

Akcja podobna do tej z 9. minuty spotkania, gdy strzelał Mbappe. Fabinho wykończył płaskie dośrodkowanie. Z takim wynikiem Monaco jest w ćwierćfinale LM!

30' - 2:0 MONACO!! FABINHO!!!

Coś czujemy, że jak już goście o sobie przypomną, to od razu pięknym golem, tak jak w pierwszym meczu.

27' - Po raz pierwszy w akcji pokazał się Sterling, ale podobnie jak Aguero, przysnął w ataku. Także znalazł się za obrońcami w momencie podania.

24' - Na razie wygląda na to, że piłkarze Manchesteru City nie dojechali do Monako. Mają problem, żeby wyjść z własnej połowy! Nie mówiąc o atakowaniu bramki Subasicia.

20' - Germain próbował zaskoczyć Caballero z dystansu, lecz przesadził z mocą. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

17' - Drugiego gola strzela Mbappe! Ale... nie został on uznany. Sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

15' - Piłkarze City na razie nic ciekawego nie pokazali. Bardziej starają się odzyskać kontrolę nad meczem, który dużo lepiej rozpoczęli gospodarze. Monaco już mogło prowadzić 2:0.

11 goli w 11 meczach - ten gość jest "on fire"! A zapewne dziś jeszcze nie zakończył strzelania...

Tak padła pierwsza bramka dla Monaco:

12' - Za brzydki faul żółtą kartkę obejrzał Bacary Sagna.

11' - Dalej atakują piłkarze Monaco! Przypominamy, że wynik 2:0 daje im awans do ćwierćfinału.

Bernardo Silva płasko dośrodkował w pole karne, a młody Francuz uprzedził Caballero i otworzył wynik meczu!

9' - 1:0 MONACO! MBAPPE!!!

7' - Goście także stawiają na grę z kontrataku. Przy pierwszej próbie zaspał jednak Aguero, który został złapany na spalonym.

5' - Od razu widać, jaki pomysł na wygranie ma Monaco. Bramkarz posyła długą piłkę w kierunku Mbappe, a ten odpala swój rakietowy sprint i stara się prześcignąć obrońców. To może się udać.

1' - GRAMY!

Początek meczu już za 5 minut.

Wygląda na to, że Glik znalazł sobie na dziś zajęcie. Sprawdzi się jako komentator? :)

Kto będzie strzelał dla Monaco pod nieobecność Falcao? Wszyscy liczą na Mbappe, który strzelił aż 10 goli w ostatnich siedmiu spotkaniach, które rozpoczynał w wyjściowym składzie, czyli jak dziś. Trafił również w Manchesterze.

Trener Monaco, Leonardo Jardim, nie może dziś niestety skorzystać z dwóch liderów drużyny. Na obronie nie zobaczymy Kamila Glika, a w ataku Radamela Falcao. Kolumbijczyk w pierwszym spotkaniu zdobył dwie bramki, ale dziś nie ma go nawet na ławce. Wszystko przez kontuzję. To wielka strata dla widowiska.

Zaczynamy od składów. Na tych piłkarzy od pierwszej minuty postawił dziś Pep Guardiola. Do walki posłał swoje największe asy. Brakuje jedynie Yaya Toure, który usiadł wśród rezerwowych.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z rewanżowego meczu Ligi Mistrzów AS Monaco - Manchester City!
False 3144 True 1 2017-03-15 20:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora