Barcelona - Milan, Leo Messi

Autor: archiwum se.pl

Barcelona - PSG 1:1. Leo Messi znów ZBAWIŁ Barcę

2013-04-11 10:30

Zanim wszedł na boisko, to nie była Barca, ale zwykła... farsa. Pozbawiona wsparcia Lionela Messiego (26 l.) bezradnie waliła głową w mur obrony PSG, a do tego jeszcze dała sobie strzelić gola i była o krok od katastrofy. Wtedy Argentyńczyk pospieszył z pomocą i znów uratował swoją drużynę.

W pierwszym meczu w Paryżu (2:2) Messi strzelił gola, ale w przerwie został zmieniony z powodu groźnej kontuzji mięśnia uda. W rewanżu miał nie wystąpić, bo choć zdołał zaleczyć uraz, nie chciał ryzykować jego odnowienia.

Barcelona miała poradzić sobie bez największej gwiazdy, ale grała słabo. To akcje PSG były groźniejsze, a po kolejnych zabójczych kontrach Francuzów siedzący na ławie Messi tylko nerwowo kręcił głową.

Bramka dla paryżan wisiała w powietrzu i w końcu w 50. minucie goście się doczekali. Po pięknym podaniu Ibrahimovicia Pastore posłał piłkę do siatki i na Camp Nou zapachniało sensacją.

Wtedy Barca musiała zaryzykować - 10 minut później Messi wszedł na boisko. Kiedy zmieniał Fabregasa, kibice Barcy witali go tak głośno jak mieszkańcy Jerozolimy wiwatujący na cześć wjeżdżającego do miasta Mesjasza w Niedzielę Palmową.

I Messi znów zbawił Barcelonę. W 71. minucie efektownym rajdem zaczął akcję, po której Pedro strzelił gola na wagę awansu.