Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Barcelona - PSG: Gerrard, Ferdinand i Owen oszaleli po golu na 6:1 [WIDEO]

Barcelona - PSG: Gerrard, Ferdinand i Owen oszaleli po golu na 6:1 [WIDEO]

09.03.2017, godz. 10:53
Steven Gerrard, Rio Ferdinand i Michael Owen podczas meczu Barcelona - PSG

W rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów FC Barcelona dokonała niemożliwego. Mimo porażki w pierwszym meczu 0:4 zdołała odrobić straty, a trzy decydujące gole strzeliła w ostatnich ośmiu minutach spotkania. Z radości oszaleli nie tylko fani "Dumy Katalonii", ale jak się okazuje także dawne legendy angielskiej piłki, a obecnie eksperci telewizyjni - Rio Ferdinand, Michael Owen i Steven Gerrard.

Barcelona musiała odrabiać starty od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Nawet, gdy prowadziła już 3:0, to straciła gola i sama do awansu potrzebowała kolejnych trzech. Końcówka w wykonaniu gospodarzy była jednak nieprawdopodobna. Najpierw dwa razy trafił Neymar (z rzutu wolnego i karnego), a w ostatniej akcji meczu bramkę na wagę awansu zdobył Sergi Roberto.

Na Camp Nou zapanowała ekstaza, ale okazuje się, że nie tylko w Barcelonie cieszyli się z tego zwycięstwa. W studiu brytyjskiej telewizji BT Sport prowadzonym przez Gary'ego Linekera mecz śledziły też legendy angielskiej piłki, a obecnie eksperci - Rio Ferdinand, Steven Gerrard i Michael Owen. I gdy Roberto trafił na 6:1 wręcz oszaleli z radości! Dwaj pierwsi krzyczeli wniebogłosy i podskakiwali, a ten ostatni w kompletnym amoku biegał wokół stołu. Szczęścia nie ukrywał też sam Lineker, który w przeszłości przez trzy lata grał dla Barcelony.

- Zaniemówiłem. Po prostu biegaliśmy dookoła studia. Sposób, w jaki Barcelona wróciła do gry, mimo straconej bramki, charakter, emocje... Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem! - mówił po meczu podekscytowany Ferdinand.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora