SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Bogusław Leśnodorski: Stać nas na awans! [GALERIA]

Bogusław Leśnodorski: Stać nas na awans! [GALERIA]

24.11.2016, godz. 07:50
Sebastian Rode, Miroslav Radović, Borussia-Legia
Sebastian Rode i Miroslav Radović podczas meczu Borussia Dortmund - Legia Warszawa 8-4 w fazie grupowej Ligi Mistrzów (23 listopad 2016 rok) foto:

Po losowaniu, kiedy okazało się, że zagramy z Borussią, Realem i Sportingiem, chyba niewielu było takich, którzy przypuszczali, że w ostatnim meczu ze Sportingiem zagramy o awans do Ligi Europy. Za to trzeba chłopaków docenić - twierdzi po meczu z Borussią Dortmund (4:8) prezes Legii Bogusław Leśnodorski (41 l.).

Super Express: - Choć Legia straciła w Dortmundzie osiem goli, to napisał pan na Twitterze, że w ostatnim meczu grupowym, decydującym o trzecim miejscu i awansie do Ligi Europy, Legia pokona Sporting. Patrząc na to, co wyczyniali we wtorek obrońcy, naprawdę wierzy pan, że mistrzowie Polski ograją Portugalczyków?

Bogusław Leśnodorski: - Taki mecz jak ten w Niemczech zdarza się raz na kilkadziesiąt lat. Owszem, Borussia nastrzelała nam bramek, ale wolę przegrać 4:8 po widowiskowym, pełnym dramaturgii i zwrotów akcji spotkaniu, niż 0:3, czy 0:4 parkując na polu karnym autobus i wybijając piłkę po autach. Wierzę, że ze Sportingiem powalczymy. Tym bardziej że gra w ofensywie wygląda bardzo dobrze. Nie ma wielu drużyn, które na Signal Iduna Park strzeliłyby Borussii cztery gole.

- W powszechnej opinii trener Jacek Magiera pomylił się, stawiając w bramce na Radosława Cierzniaka, który nie zagrał nawet na dziesięć procent swoich możliwości i zawalił mecz.

- Cóż mogę powiedzieć. To nie był dzień Radka.

- Tempo rozgrywania akcji przez Borussię mogło imponować. Którzy z legionistów nie odstawali od rywali?

- Bardzo dobrze zagrał Alex Prijović, szarpał Bartek Bereszyński, ładnie rywalami kręcili Rado i Odjidja. Generalnie za postawę w przodzie naprawdę nie musimy się wstydzić. To napawa optymizmem, tym bardziej że Borussia gra tak widowiskowo i ma taki potencjał, że może nawet wygrać Ligę Mistrzów.

- 3:3 z Realem, 4:8 z Borussią, Legia już zapracowała na miano najbardziej nieprzewidywalnej drużyny tej edycji Champions League.

- Cały czas uczymy się Ligi Mistrzów i cieszy mnie, że nawet mając niekorzystny wynik, chłopaki nie rezygnują, tylko grają swoje, dążąc do odrobienia strat. To pokazuje, że drużyna ma charakter, że nie ma kompleksów i nie pęka.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: