SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Borussia Dortmund nie sprzeda biletów Polakom! Niemcy boją się chuliganów Legii

Borussia Dortmund nie sprzeda biletów Polakom! Niemcy boją się chuliganów Legii

22.11.2016, godz. 11:29
Kibice Legia
Kibice Legii Warszawa foto: Super Express

Borussia Dortmund nie ma zamiaru szarpać się z żądnymi awantury kibicami z Polski. Klub z Niemiec poinformował, że we wtorek w stadionowych kasach nie będzie prowadził dystrybucji wejściówek na rywalizację w Lidze Mistrzów z Legią Warszawa. Wcześniej bilety mogli nabyć wyłącznie kibice BVB.

Wydawało się, że kibice z Polski znaleźli sposób na obejrzenie meczu Borussia Dortmund - Legia Warszawa na Signal Iduna Park. Według przepisów UEFA osoby, które nie są ukarane zakazami stadionowymi miały prawo kupić bilety na sektory gospodarzy, o ile gospodarze wyraziliby chęć ich sprzedaży. Wiadomo już, że BVB nie da takiej możliwości. Niemcy pamiętają wydarzenia ze spotkania przy Łazienkowskiej, po którym stadion mistrza Polski został zamknięty i nie chcą walczyć z chuliganami znad Wisły. Dlatego też przed meczem w stadionowych kasach nie będzie prowadzona sprzedaż biletów. Oprócz tego Borussia postanowiła zamknąć całą trybunę północno-wschodnią, na której zazwyczaj zasiadają fani przyjezdnych.

Wcześniej dortmundczycy sprzedawali wejściówki tylko swoim kibicom. "Bezpieczeństwo przede wszystkim. Do decyzji przyczynił się fakt, że fani Legii spowodowali zamieszki na trybunach i wznosili rasistowskie uwagi podczas pierwszego spotkania w Warszawie" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez BVB. Mecz Borussia Dortmund - Legia Warszawa odbędzie się we wtorek 22 listopada. Początek spotkania o godzinie 20:45. Sport.se.pl zaprasza na relację NA ŻYWO w INTERNECIE.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: