Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Borussia Dortmund odrobiła straty. Aubameyang wprowadził BVB do ćwierćfinału

Borussia Dortmund odrobiła straty. Aubameyang wprowadził BVB do ćwierćfinału

09.03.2017, godz. 07:18
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang foto: AP

Borussia Dortmund wypełniła misję i z nawiązką odrobiła straty z pierwszego meczu. Niemiecka drużyna pokonała Benfikę 4:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem został Pierre-Emerick Aubameyang, który ustrzelił hat-tricka i był głównym autorem środowego zwycięstwa BVB.

Gospodarze swoje zadanie zrealizowali błyskawicznie. Już pierwszy rzut rożny został przekuty na bramkę przez Borussię. Dośrodkował Ousmane Dembele, piłkę na krótkim słupku przedłużył Christian Pulisić, a Pierre-Emerick Aubameyang głową zdobył gola. Minęło zaledwie 240 sekund, a porażka 0:1 została odpracowana. Wszyscy spodziewali się, że BVB pójdzie za ciosem i jeszcze przed przerwą zdobędzie kolejną bramkę, ale nic takiego się nie stało. Benfica opanowała sytuację i nie pozwoliła zepchnąć się do obrony. Sama kilkakrotnie próbowała zagrozić Borussii, ale gościom brakowało ostatniego podania. Niemcy zaś nie wypracowali okazji, która przyniosłaby im drugiego gola i po pierwszych 45 minutach prowadzili tylko 1:0, a więc w oczy piłkarzy zaglądało widmo dogrywki.

W drugiej połowie zobaczyliśmy już prawdziwą Borussię, która na połowie rywala wie, jak dobrać mu się do skóry. Wybuch euforii w Dortmundzie nastąpił w 59. minucie, kiedy Christian Pulisić otrzymał fenomenalną piłkę od Łukasza Piszczka i technicznie podciął ją nad bramkarzem gości, strzelając gola na 2:0. Kwestia dogrywki poszła w zapomnienie. Dwie minuty później było już 3:0. Gracze Benfiki znaleźli się na deskach. Kolejne trafienie dorzucił Aubameyang i Portugalczycy potrzebowali już dwóch bramek do awansu. Borussia przejęła całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i nie pozwoliła gościom na choćby celny strzał. Pięć minut przed końcem spotkania wynik na 4:0 ustalił Aubameyang, notując hat-tricka i wprowadził oficjalnie BVB do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Borussia odrobiła z nawiązką straty z Lizbony i zagra w kolejnej rundzie Champions League. Rewanżowy mecz w Dortmundzie był koncertem Pierre’a-Emericka Aubameyanga, który zrewanżował się za słabą dyspozycję z Portugalii i dał Niemcom to, czego wszyscy oczekiwali – ćwierćfinał.

Borussia - Benfica 4:0 (1:0)

Bramki: Aubameyang 4, 61, 85, Pulisić 59

Borussia: Buerki - Piszczek, Sokratis (88. Ginter), Bartra - Durm, Castro, Weigl, Schmelzer - Pulisić, Aubameyang (86. Schuerrle), Dembele (80. Kagawa)

Benfica: Ederson - Semedo, Luisao, Nilsson-Lindelof, Eliseu - Salvio (64. Jonas), Samaris (74. Żivković), Almeida, Pizzi, Cervi (82. Jimenez) - Mitroglu

Żółte kartki: Castro, Dembele - Samaris

False 3133 False 1 2017-03-08 20:30:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora