Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Borussia Dortmund wygrała grupę F Ligi Mistrzów! Kapitalna pogoń za Realem Madryt

Borussia Dortmund wygrała grupę F Ligi Mistrzów! Kapitalna pogoń za Realem Madryt

07.12.2016, godz. 22:47
Real - Borussia
Real - Borussia foto: EAST NEWS

Ależ to był mecz! Gdy Real Madryt prowadził na własnym stadionie z Borussią Dortmund 2:0, wydawało się, że "Królewscy" spokojnie dowiozą korzystny rezultat do końcowego gwizdka Szymona Marciniaka, ale Niemcy się nie poddali. BVB w końcówce zdołało dopaść gospodarzy i to Borussia wygrała grupę F.

Mecz Real Madryt - Borussia Dortmund miał bardzo duże znaczenie w kontekście końcowego układu sił w grupie F. Przed ostatnią serią gier obie ekipy miały pewny awans do 1/8 finału elitarnych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie, ale nie wiadomo było kto zwycięży i trafi na teoretycznie słabszego rywala w fazie pucharowej. Na uprzywilejowanej pozycji byli Niemcy, którym do końcowego sukcesu na Estadio Santiago Bernabeu wystarczał remis.

Początek wtorkowej rywalizacji był dość zaskakujący. To BVB przeważało, szukając swoich szans na skrzydłach. Na ich nieszczęście Real nie popełnił żadnego błędu i przetrzymał początkowy napór rywali, stopniowo zdobywając przewagę. "Królewscy" po niespełna połowie gry udokumentowali swoje dążenia do zdobycia bramki za sprawą trafienia Karima Benzemy. Borussia sprawiała wrażenie oszołomionej, ale jeszcze przed przerwą miała szansę na doprowadzenie do remisu. Z rzutu wolnego groźnie uderzał Andre Schuerrle, ale jego próbę obronił Keylor Navas i po czterdziestu pięciu minutach to zespół z Madrytu był bliższy wygrania grupy.

Druga połowa zaczęła się w sposób wymarzony dla zespołu Zinedine'a Zidane'a. Gdy Karim Benzema strzelił swojego drugiego gola wydawało się, ze "Los Blancos" pewnie zmierzają do triumfu. Kilka minut później kontaktową bramkę zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Z biegiem czasu przewaga przyjezdnych rosła, ale nie potrafili oni udokumentować jej kolejnym trafieniem. Real bronił bardzo umiejętnie aż do osiemdziesiątej ósmej minuty. Sto dwadzieścia sekund przed końcem regulaminowego czasu gry do siatki gospodarzy trafił Marco Reus i w sektorach fanów BVB wybuchła radość. To Borussia wygrała grupę F, wyprzedzając Real, Legię Warszawa i Sporting. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali cztery razy i dwukrotnie zremisowali. "Królewscy" zanotowali trzy wygrane i tyle samo podziałów punktów.

Real Madryt - Borussia Dortmund 2:2 (1:0)
Bramki: Karim Benzema 28, 53 - Pierre-Emerick Aubameyang 61, Marco Reus 88

Real: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrić (63. Kroos), Casemiro, Rodriguez - Lucas, Benzema (85. Morata), Ronaldo

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Sokratis, Bartra, Schmelzer - Castro (80, Rode), Weigl, Pulisić (61. Mor) - Dembele, Aubameyang, Schuerrle (61. Reus)

Żółta kartka: Modrić, Casemiro - Sokratis

Koniec. 2:2. Kapitalna końcówka Borussii, świetny pościg Niemców, kórzy osiągnęli swój cel! Po świetnym meczu na Bernabeu wiemy już wszystko. BVB do 1/8 finału awansuje z pierwszego miejsca, a Real z drugiej. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

Gol Reusa na 2:2

88' - Drugi gol dla BVB i drugi jak z FIFY! Tym razem asystował Aubameyang, a trafił Reus i Borussia wróciła na pozycję lidera! Ależ mecz!

88' - GOOOOOOL! 2:2! REUS!

85' - Borussia zamknęła Real na jego połowie, ale nic z tego nie ma. BVB długo rozgrywa i rozgrywa. Real wciąż jednak konsekwentnie broni i z każdą sekundą zbliża się do wygrania grupy

80' - Real mógł i powinien zamknąć ten mecz teraz! Miał dwie idealne szanse, za każdym razem szczęścia szukał Ronaldo. Najpierw jednak Portugalczyk trafił w słupek, a chwilę później świetną paradą popisał się Weidenfeller

77' - Borussia szuka kontr, ale Real jest bardzo dobrze ustawiony. Zespół ze stolicy Hiszpanii przerywa każdą próbę wypadu gości w okolicach linii środkowej boiska

72' - Szansę na kolejnego gola miał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ustawił piłkę dwadzieścia kilka metrów od bramki Weidenfellera i mierzył z rzutu wolnego. Piłka zatrzymała się jednak na murze

67' - Wydawało się, że Real ma wszystko pod kontrolą, a tutaj niespodzianka! Borussia odpowiedziała i wciąż ma duże nadzieje na choćby remis, który zapewniłby jej pierwsze miejsce w grupie F. Widać zmianę w grze BVB

Kontaktowy gol Borussii

61' - Akcja jak z gry FIFA! Dobrze rozegrała piłkę Borussia, a tam gdzie powinien znalazł się Aubameyang i BVB złapało kontakt! Po golu dwie zmiany w ekipie gości. Mor zastąpił Pulisicia, a Reus - Schuerrle

61' - GOOOOOOL! 2:1! AUBAMEYANG!

59' - Borussia szybko została sprowadzona na ziemię. Po szansie Dembele za chwilę dostała drugiego gola i teraz jest mocno trafiona i jak pięściarz słania się na nogach. Real powoli zbliża się do celu

Gol Benzemy na 2:0

53' - Świetne dośrodkowanie Jamesa Rodrigueza wprost na głowę Karima Benzemy i Francuz trafił po raz drugi dzisiaj! Weidenfeller nie miał żadnych szans!

53' - GOOOOOOOOOL! 2:0 DLA REALU! BENZEMA!

50' - Ależ szansa dla Borussii! Dembele ruszył z pasją na bramkę gospodarzy i upadając zdołał oddać jeszcze strzał. Piłka przeleciała jednak minimalnie obok słupka, ale gdyby szła w światło bramki, to mielibyśmy remis! Dobry początek drugiej połowy!

46' - Zaczynamy drugą połowę na Bernabeu!

Pierwsza połowa w cyferkach

Przerwa. Real prowadzi i to Real na ten moment jest na pierwszym miejscu w tabeli grupy F. Borussia nie dała powodów, żeby wierzyć w odwrócenie losów spotkania, ale nie takie rzeczy widzieliśmy w piłce. Druga połowa będzie pasjonująca! Zostańcie z nami!

41' - Mogła teraz wyrównać Borussia! Z rzutu wolnego próbował Schuerrle. Niemiec znalazł dziurę w murze gospodarzy i zmusił do najwyższego wysiłku Navasa. Golkiper "Królewskich" sparował futbolówkę i utrzymał prowadzenie swojego zespołu. Wcześniej żółtą kartką ukarany Modrić

38' - Real ma wynik, którego potrzebował. Teraz to on jest liderem grupy i ją wygrywa. Dlatego nie może dziwić, że "Królewscy" robią wszystko, żeby utrzymać się trochę dłużej przy piłce. Za to zaskakująca jest bierność gości, którzy nie starają się nawet przechwycić futbolówki

33' - Po golu Borussia jest nieco oszołomiona. Real nie schodzi z połowy rywali i choć na razie nie stworzył sobie kolejnej sytuacji, to jeśli tak dalej pójdzie, to BVB może stracić kolejną bramkę!

28' - Druga groźna sytuacja Realu i mamy otwarcie wyniku! Świetna asysta z prawej strony Carvajala, który w polu karnym znalazł Karima Benzemę, a ten nie miał problemów by z najbliższej odległości pokonać Weidenfellera!

28' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA REALU! BENZEMA!

25' - Po tej stuprocentowej sytuacji wszystko wróciło do normy. Na Estadio Santiago Bernabeu spokojnie, choć teraz dłuższa przerwa w grze. Sokratis upadł na murawę i grymas bólu wciąż nie schodzi z jego twarzy

20' - Usypiali, usypiali, a teraz bum! Cristiano Ronaldo jednym podaniem otworzył drogę do bramki Jamesowi Rodriguezowi. Kolumbijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Romanem Weidenfellerem, ale górą z tego pojedynku wyszedł golkiper przyjezdnych

17' - Na razie z boiska wieje nudą. Po jednej sytuacji, a oprócz tego piłka cały czas w środkowej strefie. Brak jakiegokolwiek przyspieszenia z obu stron i bardziej z takiego obrotu sprawy może być zawodolony Thomas Tuchel

12' - Real próbował teraz szczęścia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jeden z zawodników "Królewskich" doszedł do pozycji strzeleckiej, ale posłał futbolówkę tuż obok lewego słupka

8' - No i miała BorussiA szansę na otwarcie wyniku! Schuerrle zdecydował się na strzał zza szesnastki, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką Keylora Navasa

4' - Początek bardzo równy. Z lekkim wskazaniem na Borussię. Niemcy próbują znaleźć lukę w obronie gospodarzy i raz po raz uruchamiają swoich skrzydłowych. Na razie jednak próby są nieskuteczne

1' - Zaczynamy! Real w swoich tradycyjnych białych strojach z granatowymi wstawkami. Borussia na żółto-czarno

W poprzedniej kolejce zarówno Real, jak i Borussia wygrały swoje spotkania. "Królewscy" na wyjeździe okazali się lepsi od Sportingu. W tamtej rywalizacji padł wynik 2:1 na korzyść ekipy dowodzonej przez Zinedine'a Zidane'a. BVB z kolei po szalonym spotkaniu pokonało Legię Warszawa 8:4 na Signal Iduna Park

Real w pełni skoncentrowany

Dzisiejsza rywalizacja ma duży ciężar gatunkowy. Choć oba zespoły na pewno zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów, to nie wiadomo kto awansuje z pierwszego miejsca. Na razie w lepszej sytuacji jest Borussia, której na Estadio Santiago Bernabeu wystarczy do utrzymania pozycji lidera remis

Witamy w relacji na żywo z meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów! Real Madryt podejmie Borussię Dortmund. Zapowiada się na prawdziwe piłkarskie delicje!
False 3040 True 1 2016-12-07 20:30:00 True 30
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora