Mecz Ligi Mistrzów Legia Warszawa Borussia Dortmund 0:6

Autor: Tomasz Radzik

Borussia - Legia 8:4! Hokejowa kanonada i rekord Ligi Mistrzów w Dortmundzie!

2016-11-23 8:51

To było po prostu coś nieprawdopodobnego. Mecz Borussia Dortmund - Legia Warszawa zakończył się wynikiem 8:4 dla gospodarzy, a to jest rekord Ligi Mistrzów jeśli chodzi o liczbę bramek w jednym spotkaniu. Goście byli zdecydowanie gorsi, ale odważnie się postawili faworyzowanym rywalom, dzięki czemu zapisali się w historii.

Po klęsce z Borussią przy Łazienkowskiej kolejne spotkania Legia rozpoczynała z lekką obawą, że taki pogrom może się znów powtórzyć. Ale remis z Realem Madryt w Warszawie na tyle podniósł morale mistrzów Polski, że ci nie zamierzali przestraszyć się już nikogo.

Nie inaczej miało być na Signal Iduna Park, co widać było po pierwszych minutach. Gospodarze zaznaczali, że nie popełnią błędu "Królewskich" i nie zlekceważą Legii, ale i tak dali sobie strzelić gola. Choć to oni od początku atakowali, w 10. minucie spotkania kapitalną bramkę zdobył Aleksandar Prijović. I zaczęła się prawdziwa strzelanina, w której trup słał się gęsto, by za chwilę wstać i dalej strzelać. Między 17. a 20. minutą Borussia zdobyła trzy gole i wydawało się, że na dobre wybiła Legii z głowy grę w piłkę. Nic bardziej mylnego. Po chwili znów trafił Prijović, a niedługo później miał nawet szansę na hat-tricka, lecz trafił w poprzeczkę. I znów odpowiedziała Borussia. Dość brutalnie. Mogło być 3:3, a było 5:2 po trafieniach Ousmane Dembele i Marco Reusa i w ten sposób zakończyła się pierwsza połowa.

Już na początku drugiej gospodarze podwyższyli prowadzenie, ale i na ten cios Legia zdołała odpowiedzieć za sprawą Michała Kucharczyka. Później mieliśmy kilkanaście minut spokoju, aż jedni i drudzy zaczęli na nowo. Najpierw dla Borussii trafił Felix Passlack, za moment odpowiedział Nemanja Nikolić, aż wreszcie w doliczonym czasie gry wynik na 8:4 ustalił Marco Reus.

Dwanaście goli to absolutny rekord Ligi Mistrzów (od początku istnienia Champions League, czyli od 1992 roku) jeśli chodzi o liczbę bramek w jednym spotkaniu. Do tej pory najwyższym wynikiem było 8:3 w spotkaniu AS Monaco - Deportivo La Coruna z sezonu 2003/2004.

Legia znów przegrała wysoko, ale znów jej kibice mogą się cieszyć, że postawiła się dużo silniejszemu rywalowi. I dzięki tej odwadze i waleczności zapisała się w historii piłki nożnej.

BORUSSIA DORTMUND - LEGIA WARSZAWA 8:4

Bramki: Kagawa 17, 18, Sahin 20, Dembele 29, 8eus 32, 52, 92 Passlack 81 - Prijović 10, 24, Kucharczyk 57, Nikolić 83

Żółte kartki: Ginter - Odjidja-Ofoe, Pazdan

Borussia: Weidenfeller - Rode, Bartra (62. Durm), Ginter, Passlack - Sahin (70. Aubameyang) - Pulisic, Castro, Kagawa, Dembele (72. Schuerrle) - Reus

Legia: Cierzniak - Bereszyński, Czerwiński, Pazdan, Rzeźniczak - Kucharczyk, Kopczyński, Guilherme (55. Jodłowiec), Odjidja-Ofoe (75. Nikolić) - Radović, Prijović (69. Wieteska)