SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Cristiano Ronaldo wyróżniony przez Sporting. Został honorowym członkiem Klubu Kibica

Cristiano Ronaldo wyróżniony przez Sporting. Został honorowym członkiem Klubu Kibica

24.11.2016, godz. 09:58
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo foto: EAST NEWS

We wtorek Cristiano Ronaldo odbył sentymentalną podróż do Lizbony. Jego Real Madryt mierzył się ze Sportingiem, czyli klubem, w którym gwiazdor światowego formatu stawiał pierwsze kroki na drodze do wielkiej futbolowej kariery. Władze ekipy z Portugalii uznały, że to dobra okazja, by uhonorować CR7.

Cristiano Ronaldo został wyróżniony przez Sporting. Władze klubu podarowały mu kartę członkowską Klubu Kibica o unikalnym numerze 100 tysięcy. Oczywiście jest to karta złota, przeznaczona tylko dla bardzo ważnych osób związanych z ekipą ze stolicy Portugalii. Sam gwiazdor przyznał, że to dla niego wielkie wyróżnienie. "Wtorkowy wieczór był dla mnie bardzo emocjonalny i wzruszający. Dziękuję Sportingowi na uhonorowanie mnie w ten sposób. To jeden z najpiękniejszych momentów w mojej piłkarskiej karierze" - napisał na Facebooku kapitan reprezentacji mistrzów Europy.

Ronaldo także odwdzięczył się klubowi, dzięki któremu wypłynął na szerokie wody. Na rywalizację w Lidze Mistrzów wyszedł w specjalnie przygotowanych butach. Obuwie było w barwach Sportingu, a inspiracje do jego stworzenia stanowił występ CR7 w barwach tej drużyny na otwarcie nowego stadionu w Lizbonie trzynaście lat temu. Wewnątrz wkładki znalazł się rysunek obiektu Jose Alvalade. We wtorek lepszy okazał się Real, który wygrał 2:1, tym samym zapewniając sobie awans do grona szesnastu najlepszych ekip Starego Kontynentu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: