SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Czerczesow wrócił na Łazienkowską. Będzie kibicował Legii w meczu ze Sportingiem

Czerczesow wrócił na Łazienkowską. Będzie kibicował Legii w meczu ze Sportingiem

07.12.2016, godz. 17:07
Stanisław Czerczesow, Legia Warszawa
Stanisław Czerczesow po zdobyciu przez Legię mistrzostwa Polski foto: EAST NEWS

Stanisław Czerczesow w zeszłym sezonie na 100-lecie klubu doprowadził Legię do mistrzostwa i Pucharu Polski. Dzięki temu stołeczny klub uzyskał prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów i po niemal 20 latach zakwalifikował się do tych elitarnych rozgrywek. W środowy wieczór 53-latek ponownie pojawi się na stadionie, aby z wysokości trybun obserwować, jak jego byli podopieczni walczą ze Sportingiem o awans do 1/16 Ligi Europy.

Stanisław Czerczesow pojawił w stolicy już we wtorek. 53-latek przyjął zaproszenie mistrzów Polski, aby w środowy wieczór zasiąść na trybunach dobrze sobie znanego stadionu i obejrzeć mecz Ligi Mistrzów, w którym Legia zagra ze Sportingiem. Stawką tego spotkania będzie trzecie miejsce w grupie, które premiowane jest awansem do 1/16 Ligi Europy. W nieco lepszym położeniu są Portugalczycy, ponieważ wyprzedzają stołeczną drużynę o dwa punkty i im wystarczy do tego celu jedno "oczko". Natomiast podopieczni Jacka Magiery potrzebują zwycięstwa, więc każde wsparcie jest na wagę złota, tym bardziej od swojego byłego trenera, który witany jest w Warszawie bardzo ciepło.

W momencie, gdy Czerczesow przejmował Legię traciła ona 10 punktów do Piasta Gliwice. Strata została odrobiona i na 100-lecie klubu świętowano nie tylko mistrzostwo, ale również Puchar Polski. Jednak po zakończeniu sezonu musiał pożegnać się drużyną i przejął reprezentację Rosji. Władze miały inną wizję, zatrudniły Besnika Hasiego, który wprowadził zespół do Ligi Mistrzów, lecz po kilku miesiącach został zwolniony, a zastąpił go Jacek Magiera.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: