SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Czy Legia Warszawa zapłaci za oprawę kibiców, dotyczącą Powstania Warszawskiego?

Czy Legia Warszawa zapłaci za oprawę kibiców, dotyczącą Powstania Warszawskiego?

03.08.2017, godz. 13:34
Legia Warszawa, kibice, Legia kibice
Kibice Legii uświetnili mecz z Astaną piękną oprawą foto:

Legia Warszawa w środę odpadła w eliminacjach Ligi Mistrzów z FK Astana z Kazachstanu. Jednak nie o porażce podopiecznych Jacka Magiery pisze od wczoraj cały świat, ale o fanach stołecznej ekipy, którzy dali poważną lekcję historii, prezentując oprawę związaną z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Mimo, że są oni chwaleni przez niemal wszystkich, to UEFA może nałożyć na klub z Łazienkowskiej kolejną karę.

Nie jest tajemnicą, że UEFA bacznie przygląda się zachowaniu kibiców Legii Warszawa. Fani ze stolicy wielokrotnie rozrabiali w czasie spotkań ich drużyny w europejskich pucharach, a klub z Łazienkowskiej dość często płaci przez to bardzo wysokie kary. W środę kibice z Warszawy, przy okazji spotkania eliminacji Ligi Mistrzów z Astaną, postanowili dać światu lekcję historii. "Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160000 ludzi. Tysiące z nich było dziećmi" - napisano na ogromnym transparencie, który zawisł na "Żylecie". Oprócz tego pojawiła się ilustracja żołnierza w niemieckim mundurze z czasów II Wojny Światowej, przykładającego lufę pistoletu do głowy młodego chłopca.

Obrazki z Łazienkowskiej błyskawicznie obiegły cały świat i zrobiły ogromne wrażenie. Spotkały się z głównie pozytywnym odbiorem. Okazuje się jednak, że... UEFA może ukarać Legię za patriotyczną oprawę! Według przepisów nie można bowiem eksponować treści, które nie są związane ze spotkaniem piłkarskim. W przeszłości wielokrotnie karano już za to kluby, w tym mistrzów Polski. Jedynym ratunkiem dla warszawian byłoby wcześniejsze zgłoszenie chęci zaprezentowania takiej choreografii.

Według informacji portalu sportowefakty.wp.pl, Legia nie zdecydowała się na wystosowanie takiego pisma do UEFA. Klub ograniczył się tylko do poinformowania o oprawie delegata europejskiej federacji na odprawie przedmeczowej. Czy to wystarczy? Przekonamy się już niedługo, gdy UEFA podejmie wiążące decyzje.

Cały świat mówi o oprawie kibiców Legii. Musisz to zobaczyć!

Potencjalni rywale Legii Warszawa w IV rundzie eliminacji Ligi Europy

Legia pokonana przez Astanę. Relacja z przegranej walki o Ligę Mistrzów

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: