SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Dramat Kiedrzynek. Nie wykorzystała rzutu karnego w finale Ligi Mistrzów

Dramat Kiedrzynek. Nie wykorzystała rzutu karnego w finale Ligi Mistrzów

01.06.2017, godz. 01:02
KIEDRZYNEK NIE POWSTRZYMAŁA FRANKFURTU
PIŁKA NOŻNA KOBIET, KIEDRZYNEK KATARZYNA, MECZ, PRZEGRANA, BERLIN foto: Super Express

Katarzyna Kiedrzynek z pewnością nie będzie dobrze wspominać 1 czerwca 2017 roku. Wtedy też jej PSG mierzyło się w finale Ligi Mistrzów z Olympique Lyon, a polska bramkarka nie wykorzystała decydującego rzutu karnego w serii "jedenastek". A dzięki temu po puchar sięgnęła ekipa rywalek.

Ten sezon nie był najlepszy dla PSG i Katarzyny Kiedrzynek. W lidze francuskiej ekipa ze stolicy zajęła dopiero trzecie miejsce, które nie gwarantowało startu w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Dlatego tez wygranie finału rozgrywek z Olympique Lyon było jedyną szansą na uzyskanie promocji do Champions League w następnym sezonie.

Przed meczem to zespół rywalek był uznawany za faworyta. Nie dość, że wygrał rozgrywki ligowe, to obecnie uznaje się go za najlepszy w Europie, a w jego barwach grają takie gwiazdy, jak chociażby Amerykanka Alex Morgan. Mimo to przez długi czas tego spotkania nie widać było specjalnej różnicy w poziomie prezentowanym przez obie strony.

A wręcz mecz był niezwykle wyrównany. Do tego stopnia, że o wyłonieniu zwycięzcy miała zadecydować najpierw dogrywka, a potem rzuty karne. Kiedrzynek przez pełne 120 minut prezentowała się naprawdę znakomicie pewnie broniąc wszystkie strzały, a świetną dyspozycję przeniosła też na serię "jedenastek", kiedy obroniła strzał jednej z rywalek. Jej trud został zniweczony przez koleżankę, która nie wykorzystała swojej próby, z kolei niedługo później Polka została antybohaterką spotkania. Zawodniczki strzelały na tyle skutecznie, że do rzutów karnych podejść musiały także bramkarki. I niestety Kiedrzynek przestrzeliła! Po chwili bramkarka Lyonu nie dała jej szans i to ostatecznie rywalki PSG mogły się cieszyć ze zwycięstwa w finale.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: