SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Duńczycy idą na wojnę z UEFA. Zamierzają zrezygnować z udziału w Lidze Mistrzów

Duńczycy idą na wojnę z UEFA. Zamierzają zrezygnować z udziału w Lidze Mistrzów

15.10.2016, godz. 12:39
Liga Mistrzów
Liga Mistrzów foto: internet

Duńczycy jako pierwsi otwarcie powiedzieli co myślą o planowanej reformie Ligi Mistrzów. UEFA zamierza utrudnić udział w fazie grupowej zespołom ze słabszych lig. W zamian kibice mieliby oglądać więcej drużyn z czterech najlepszych rozgrywek krajowych. Średniacy ze Starego Kontynentu zamierzają stworzyć w odpowiedzi własne rozgrywki.

UEFA zmiany w Lidze Mistrzów zamierza wprowadzić w 2018 roku. Reforma przewiduje, że w fazie grupowej bezpośrednio zagrają cztery najlepsze drużyny z czterech czołowych lig Starego Kontynentu. Obecnie trzy najlepsze zespoły z trzech wiodących lig (Premier League, Primera Division i Bundesliga) są pewne gry w prestiżowych rozgrywkach bez konieczności kwalifikowania się. W eliminacjach występuje czwarta ekipa z tych lig.

Prezes duńskiej Ekstraklasy uznał, że to zamach na drużyny ze średnich rozgrywek krajowych i drużyny z tego kraju nie będą grały w ogóle w Lidze Mistrzów. W zamian zaproponują utworzenie oddzielnych rozgrywek. Dyrektor FC Kopenhaga zdradził, że w zamian utworzone mogą zostać odrębne rozgrywki dla ekip właśnie z Danii oraz Holandii, Szwecji, Belgii, Norwegii i Szkocji.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: