El. Ligi Mistrzów: Legia Warszawa skromnie pokonała AS Trencin na wyjeździe!

2016-07-28 10:16

AS Trencin - Legia Warszawa 0:1 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zdobył niezawodny Nemanja Nikolić, który wykończył świetną akcję i dośrodkowanie Michała Kucharczyka. Dla "Wojskowych" wyjazdowe zwycięstwo jest bardzo cenne w kontekście rewanżu przy Łazienkowskiej i walki o 4. rundę kwalifikacji.

Przed meczem eksperci i znawcy ligi słowackiej zapowiadali, że AS Trencin to drużyna bardzo dobrze zorganizowana w ofensywie, ale mająca spore problemy obronne. Podkreślali też, że mocno zaczyna obie połowy spotkań, ale później nieco spuszcza z tonu. Wszystko to potwierdziło się w środowy wieczór w spotkaniu z Legią.

Gospodarze pokazali, dlaczego tak zachwycano się ich grą w ataku. Ruchliwość, pomysłowość, wymienność pozycji, a do tego szybcy i dobrzy technicznie zawodnicy - to wszystko składało się na spore problemy Legii, którą często ratować musiał jeden z bohaterów wieczoru, czyli Arkadiusz Malarz. Golkiper gości miał sporo szczęścia, bo rywale często po prostu strzelali w niego, ale kilka razy dał też popis swoich wysokich umiejętności. Z kolei Trencin poza tym, że dobrze prezentował się w ofensywie, to popełniał fatalne błędy w tyłach. Jeden z nich na gola powinien zamienić Nemanja Nikolić, ale nie trafił w bramkę.

W pierwszej połowie to gospodarze dominowali i to dość zdecydowanie. Legia jakby tylko czekała na odpowiedni moment i wyprowadzenie zabójczego ciosu, ale po przerwie wyglądała jeszcze gorzej niż przed. Wreszcie jednak jeden jedyny błysk w meczu zaliczył Michał Kucharczyk. Do 69. minuty albo tracił piłkę, albo podawał do przeciwników, albo wciąż stał na spalonym, ale wtedy pokazał, czemu wciąż gra w Legii. Przeprowadził ułańską szarżę lewym skrzydłem, i choć wydawało się, że nic dobrego z tego nie wyniknie, to po jego dośrodkowaniu piłka trafiła do Nikolicia, który z bliska wpakował ją do siatki.

Wynik 1:0 wywalczony na wyjeździe jest niezwykle cenny w kontekście rewanżu w Warszawie, który już za tydzień. Podopieczni Besnika Hasiego nie powalili stylem, ale zaimponowali doświadczeniem i skutecznością, co z pewnością trzeba docenić. Ale czy wystarczy to do awansu do Ligi Mistrzów?

AS TRENCIN - LEGIA WARSZAWA 0:1

Bramki: Nikolić 69

Żółte kartki: Bero, Kalu - Kopczyński

AS Trencin: Chovan - Sulek, Udeh, Klescik, Holubek - Ibrahim, Lawrence, Bero - Kalu, Janga (85. Prekop), Bala (79. Diks)

Legia Warszawa: Malarz - Bereszyński, Lewczuk, Pazdan, Brzyski - Jodłowiec (85. Hamalainen), Kopczyński, Moulin - Aleksandrow (89. Broź), Nikolić (75. Prijović), Kucharczyk