Sport piłka nożna liga mistrzów El. Ligi Mistrzów: Nemanja Nikolić wprowadził Legię do trzeciej rundy

El. Ligi Mistrzów: Nemanja Nikolić wprowadził Legię do trzeciej rundy

20.07.2016, godz. 08:06
Nemanja Nikolić, Nikolic
Nemanja Nikolić i Michaił Aleksandrow cieszą się po bramce zdobytej w meczu Lech Poznań - Legia Warszawa 0-2 foto: Super Express

Legia Warszawa - Zrinjski Mostar 2:0. Mistrzowie Polski pewnie pokonali na własnym terenie najlepszą ekipę Bośni i zagrają w 3. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Sprawę awansu wyjaśnił strzelec dwóch goli - Nemanja Nikolić. Z kim zagra Legia Warszawa w kolejnej rundzie?

Legia miała dobry wynik z pierwszego meczu. Bramkowy remis oznaczał, że 0:0 w Warszawie da awans drużynie mistrza Polski. Choć podopieczni Besnika Hasiego dobrze o tym wiedzieli, nie grali na pół gwizdka. Wyszli na boisko i profesjonalnie załatwili sprawę. W pierwszej połowie Nikolić pewnie wykorzystał rzut karny, a w drugiej ustalił wynik spotkania. Świetną, indywidualną akcję przeprowadził Kasper Hamalainen. Fin ściągnął na siebie dwóch obrońców, wyłożył piłkę do Węgra, a ten nie miał żadnych problemów z ponownym umieszczeniem piłki w siatce. Warto jeszcze docenić postawę Arkadiusz Malarza, który dwukrotnie popisał się genialnymi interwencjami. Gdyby nie on, mogło być różnie...

Z kim Legia zagra w 3. rundzie eliminacji do LM? Zmierzy się z najlepszą drużyną Słowacji FK Trencin albo Olimpiją Ljubljana ze Słowenii.

Legia Warszawa - Zrinjski Mostar 2:0 (3:1 w dwumeczu)
Nikolić 30, 63

Legia: Malarz – Broź, Pazdan, Lewczuk, Hlousek – Guilherme (16. Hamalainen), Jodłowiec, Moulin – Aleksandrow, Nikolić (76. Kopczyński), Kucharczyk (86. Brzyski)

Zrinjski: Kozić – Barić, Jakovljević, Katanec (45. Radeljić), Stojkić – Peko, Petrak, Tomić, Todorović (78. Filipović) – Bilbija (76. Zeravica) – Mesanović

Żółte kartki: Lewczuk

KONIEC! Legia jest w 3. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów! Pewnie pokonała mistrza Bośni. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje. Dobrej nocy.

90' - Sędzia doliczył trzy minuty.

86' - Brzyski za Kucharczyka na samą końcówkę.

85' - Znowu kapitalnie Malarz! Jak on to obronił? Niebywałe! Wyciągnął piłkę z samego narożnika bramki!

80' - Dziesięć minut z okładem do końca meczu. Legia spokojnie trzyma wynik, a rywalom już się nie chce grać w piłkę. Może zobaczymy jeszcze gola na 3:0?

76' - Bohater Nikolić zszedł z boiska. Zmienił go Kopczyński.

73' - To powinien być hat-trick Nikolicia! Uderzył prosto w bramkarza, a znów był niepilnowany!

70' - Żółta kartka dla Lewczuka za przepychanki.

66' - Goście są już załamani. Potrzebują dwóch goli, aby myśleć o awansie. Przy ich dzisiejszej grze mogą o tym zapomnieć!

Fin odwalił całą robotę!

Hamalainen ściągnął na siebie dwóch obrońców, oddał piłkę do Nikolicia, a ten bez żadnej obstawy spokojnie pokonał Kozicia! Awans już blisko!

63' - 2:0 LEGIA! Znów NIKOLIĆ!

61' - Świetnie Malarz! Wyczuł strzał Mesanovicia, zawczasu rzucił się w dobry róg i to go uratowało!

58' - Za to przeciętnie spisuje się Łukasz Broź. Raz za razem daje się ogrywać na skrzydle, a gdy już podłącza się do akcji ofensywnych, jest na pozycji spalonej. Najsłabsze ogniwo drużyny mistrza Polski.

55' - Polscy piłkarze grają dziś pod czujnym okiem Adama Nawałki. Selekcjoner zasiadł na trybunach. Na razie może być zadowolony z Pazdana i Jodłowca - nie popełniają błędów.

50' - Goście rzucili się do odrabiania strat. Chyba ciut za wcześnie tak odważnie atakują. Łatwo można ich skontrować, na co zapewne liczą piłkarze Legii.

46' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Brakuje emocji, ale to nam nie przeszkadza. Legia prowadzi 1:0 i jest na dobrej drodze do awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wracamy za kwadrans.

43' - Cóż za sytuacja Hamalainena! Był sam w polu karnym i zamiast przyjmować piłkę, od razu strzelał głową ze znacznej odległości. Bramkarz nie miał problemów z interwencją.

A tak swoją bramkę celebrował Nikolić:

39' - Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem. Mocno szarpany ten mecz. Brakuje płynnej gry w piłkę.

36' - Już wszystko w porządku z piłkarzem Legii. Wrócił na boisko.

34' - Kolejna wymuszona zmiana w Legii? Leży Aleksandrow i trzyma się za głowę. Nieźle oberwał.

Głosy są podzielone, ale z sędzią się nie dyskutuje :)

30' - 1:0 LEGIA! Pod poprzeczkę z jedenastu metrów huknął Nikolić!

28' - KARNY DLA LEGII! Ręka w polu karnym!

26' - Trzyma formę! Odbiera piłkę, spokojnie wprowadzą ją do przodu, nie boi się dryblingu - profesor.

23' - Moulin! Piękna akcja Legii. Francuz został wyprowadzony na świetną pozycję do strzału, ale w tej sytuacji się nie popisał - fatalnie przestrzelił!

20' - Legia nie forsuje tempa, bo nie musi, a goście nie bardzo potrafią zagrozić bramce Malarza. W efekcie oglądamy przeciętne spotkanie. Nikolić stoi osamotniony z przodu i czeka na podania. Na razie takich nie ma.

16' - No i niestety Guilherme musiał zejść z boiska. Za niego wszedł Hamalainen.

14' - Kłopoty Legii. Chyba boisko będzie musiał opuścić Guilherme. Ucierpiał jego bark, po ostrym starciu z rywalem.

10' - Nemanja Nikolić już szuka swojej bramki w tym spotkaniu. Na razie brakuje mu jednak szybkości i takiego zdecydowania w wyjściu po piłkę. Widać, że nie jest jeszcze w optymalnej formie.

5' - Początek spotkania wyrównany. Najpierw ruszyli do ataku goście, teraz to Legia ma więcej z gry. Kucharczyk próbuje rajdów skrzydłami, ale obrońcy nie mają żadnych problemów z wygrywaniem pojedynków.

1' - GRAMY!

Piłkarze już są na murawie. Za chwilę zaczynamy!

Warto odnotować, że dzisiejszy mecz będzie szczególnie ważny dla Tomasza Jodłowca. Rozegra 150. spotkanie w barwach wojskowych! Czy uczci to wybitne osiągnięcie golem? Oby!

W pierwszym spotkaniu mistrz Polski zremisował z mistrzem Bośni 1:1. Taki wynik jest oczywiście lepszy dla Legii, której do awansu teoretycznie wystarczy bezbramkowy remis. Jednak zawsze trzeba grać o zwycięstwo. Wszelkie kalkulacje zazwyczaj źle się kończą.

Gospodarze zagrają w najmocniejszym składzie! Do wyjściowej jedenastki powrócił nawet bohater Euro 2016 - Michał Pazdan. Oby dziś zagrał tak, jak we Francji.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z walki o Ligę Mistrzów! Legia Warszawa gra drugi mecz ze Zrinjskim Mostar, tym razem u siebie.
False 2899 True 1 2016-07-19 20:15:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora