FC Barcelona zwycięzcą Ligi Mistrzów! W finale pokonała Juventus Turyn 3:1 [ZDJĘCIA]

2015-06-06 3:31

FC Barcelona wygrała Ligę Mistrzów w sezonie 2014/2015! "Duma Katalonii" pokonała w berlińskim finale Juventus Turyn 3:1. Wynik jednak nie do końca oddaje przebieg spotkania. Piłkarze "Starej Damy" potrafili wyrównać stan meczu i byli o włos od objęcia prowadzenia. O tytule zadecydowało jednak magiczne trio Messi-Suarez-Neymar. Argentyńczyk napędzał akcje Barcy, a Urugwajczyk z Brazylijczykiem zdobyli kluczowe bramki. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z finału Ligi Mistrzów!

Stało się to, co miało się stać. FC Barcelona sięgnęła po kolejny tytuł Ligi Mistrzów! Ekipa Luisa Enrique jeszcze na długo przed pierwszym gwizdkiem w Berlinie była stawiana w roli murowanego faworyta. To mogło być jednak atutem Juventusu, który nic nie musiał. Piłkarze z Włoch mogli zagrać na luzie i zaatakować od pierwszej minuty. Tak też zrobili.

Finał Ligi Mistrzów: Zobacz, jak wyglądała droga Juventusu do Berlina [WYNIKI]

Pierwsze minuty to był pokaz siły ofensywnej "Starej Damy". Obrona Barcy była zagubiona, a szczególnie Javier Mascherano. Argentyńczyk miał takie problemy z przyczepnością, że musiał zejść z boiska i wymienić obuwie. Zrobił to jednak po tym, jak Ivan Rakitić wykończył składną akcję całego zespołu i wyprowadził "Blaugranę" na prowadzenie.

Od tego momentu trwała wielka dominacja mistrza Hiszpanii. W pierwszej połowie Juventus nie miał nic do powiedzenia i mógł być szczęśliwy, że na przerwę schodził tylko z jednobramkową stratą. W szatni swoimi zawodnikami wstrząsnął Massimilano Allegri. Ci, na drugie 45 minut wyszli pełni entuzjazmu i w 55. minucie zdołali wyrównać. Bramkę zdobył Alvaro Morata. Chwilę później Juve mogło wyjść na prowadzenie, ale świetnie w bramce spisał się Ter Stegen.

Finał Ligi Mistrzów: Jak Leo Messi, Neymar i Luis Suarez znaleźli się w Berlinie?

Barcelona ograniczyła się do grania z kontrataku, co zaowocowało zdobyciem tytułu Ligi Mistrzów! Po dwóch szybkich akcjach gole strzelili Luis Suarez oraz Neymar. Brazylijczyk dobił rywali golem w ostatniej minucie.

Juventus Turyn - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Morata 55 - Rakitić 4, Suarez 68, Neymar 90

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra (89. Coman) – Marchisio, Pirlo, Pogba, Vidal (80. Pereyra) – Tevez, Morata (85. Llorente)

Barcelona: Ter Stegen – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Busquets, Iniesta (77. Xavi), Rakitić (90. Mathieu) – Neymar, Suarez (90. Pedro), Messi

Żółte kartki: Vidal, Pogba - Suarez.