SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Gareth Bale: Legia mocno nas ugryzła [WIDEO]

Gareth Bale: Legia mocno nas ugryzła [WIDEO]

04.11.2016, godz. 07:43
Cristiano Ronaldo, Michał Pazdan
Michał Pazdan i Cristiano Ronaldo podczas meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Legia Warszawa - Real Madryt 3-3 foto:

Gareth Bale (27 l.) był najlepszym piłkarzem Realu w meczu z Legią, strzelił cudownego gola, zaliczył piękną asystę, ale "Królewskim" nie wystarczyło to do wygranej i skończyło się sensacyjnym 3:3. - Tak to jest, jak się nie dobije rywala. Wtedy on wraca i może cię mocno ugryźć. Dokładnie to zrobiła Legia - powiedział rozczarowany Walijczyk.

Źródło: Super Express TV

- Nie spodziewaliście się chyba, że możecie stracić punkty w Warszawie...

- Nie. Jestem bardzo rozczarowany. Prowadziliśmy, a ja strzeliłem pierwszego gola. Może za szybko pomyśleliśmy, że zdobędziemy trzy punkty. Zabrakło koncentracji. Po drugie, mamy kilku kontuzjowanych zawodników, którzy zostali w Madrycie, a to miało wpływ na naszą grę, zespół nie wyglądał tak, jak powinien.

- Ewidentnie Real ma problem z grą w obronie. W każdym meczu tracicie gole.

- Trener Zidane zapowiedział, że po powrocie obejrzymy na spokojnie mecz z Legią i przeanalizujemy grę każdego zawodnika. Sami zobaczymy, co zrobiliśmy źle. Wtedy będzie można konkretnie określić, w czym jest problem. Nie można wszystkiego zrzucać na obronę. Widocznie w funkcjonowaniu całej drużyny było coś nie tak. Dla nas to nie było normalne spotkanie, bo zagraliśmy przy pustych trybunach. Ale to nas nie usprawiedliwia w żadnym przypadku. Choć mecz bez kibiców bardziej nam przeszkodził niż Legii.

- W dwumeczu z Legią strzeliliście osiem goli, ale Cristiano Ronaldo nie trafił ani razu...

- On jak każdy napastnik chce strzelać gole, ale z Legią mu się nie udało. Jestem jednak rozczarowany faktem, że nie wygraliśmy w Warszawie, a nie tym, że Ronaldo nie zdobył bramki.

- Może zlekceważyliście Legię?

- Nic takiego nie miało miejsca. W Lidze Mistrzów nie możesz nikogo lekceważyć, bo możesz być surowo ukarany. Mimo porażki w Madrycie już tam mieli dobre momenty. W Warszawie dosłownie kilku minut im zabrakło, aby sprawić sensację. Legia pokazała się z bardzo dobrej strony. Czuć było na boisku, że nas się nie boją, że gra z Realem nie robi na nich wrażenia. Chcieli nas zaskoczyć charakterem i chęcią do walki. Dobrze grali w obronie. Myślę, że wiosną ten zespół dalej będzie walczył w pucharach. Bo w Warszawie grał jeszcze lepiej niż w Madrycie, to dobry zespół. A my mamy nauczkę, że jak się ma 2:0, to trzeba rywala dobić. Bo jak nie, to on się może podnieść i mocno cię ugryźć. I właśnie to zrobiła Legia.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: