SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Gol Miroslava Radovicia, który uratował resztki honoru [ZDJĘCIA]

Gol Miroslava Radovicia, który uratował resztki honoru [ZDJĘCIA]

20.10.2016, godz. 02:00
Miroslav Radović, Legia, Real Madryt
Miroslav Radović strzela bramkę z karnego w meczu Real Madryt - Legia Warszawa 5-1 foto:

Legia poległa na Santiago Bernabeu, przegrywając z Realem 1:5 w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów, ale wstydu nie przyniosła. Postawiła się "Królewskimi" na tyle, na ile mogła i było ją stać. W jej szeregach jednym z wyróżniających się graczy był Miroslav Radović (32 l.), autor gola, który uratował resztki honoru mistrza Polski.

To właśnie Serb w 20. minucie przeprowadził akcję, w wyniku której prawemu obrońcy Realu - Danilo nie pozostało nic innego, jak sfaulować gracza Legii na polu karnym. Sędzia podyktował "jedenastkę", a Radović zdecydował, że sam będzie ją wykonywał. Trafił i był to pierwszy gol polskiego klubu w tej edycji, jak i w Champions League od 20 lat.

- Szczerze? To nie wiedziałem o tym - przyznał po spotkaniu Radović. - W szatni mi o tym powiedzieli. Strzelałem karnego, bo uznałem, że muszę sfinalizować okazję, którą sam sobie wypracowałem - tłumaczył swoje zachowanie "Rado", którego trener Jacek Magiera wystawił na pozycji napastnika.

Mistrzowie Polski zagrali w Hiszpanii odważnie, ale jednak piłkarska jakość była zdecydowanie po stronie ostatniego zdobywcy Ligi Mistrzów.

- Wynik jest dość wysoki, ale nasza gra wyglądała obiecująco - podkreślił Radović. - Szczególnie możemy żałować pierwszej połowy, gdy zagraliśmy dość dobrze. Stwarzaliśmy sytuacje. Szkoda ich. To był zdecydowanie najlepszy nasz mecz w Lidze Mistrzów. Na pewno nie mamy się, z czego cieszyć, ale z drugiej strony to dla nas nowe doświadczenie. Wyszliśmy z nastawieniem, aby nie bać się i szukać odważnych prób. Bo wiemy, z kim graliśmy. Jestem pewny, że w kolejnych meczach zdobędziemy jakieś punkty. Teraz przed nami bardzo ważne spotkanie z Lechem. Wiemy, jak wygląda tabela. Musimy zagrać dobrze i wygrać.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: