SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Hiszpańscy dziennikarze oszaleli: Zaoferowali kibicom pieniądze za zadymę

Hiszpańscy dziennikarze oszaleli: Zaoferowali kibicom pieniądze za zadymę

26.11.2016, godz. 16:37
Angielscy kibice przez lata pracowali na to, aby wszyscy mieli o nich jak najgorsze zdanie. O ile podczas meczów w Wielkiej Brytanii fani są spokojni, ze względu na restrykcyjne prawo, to już podczas
foto: se.tv

Ktoś tu oszalał. Działacze PSV Eindhoven poinformowali, że hiszpańscy dziennikarze próbowali wywołać awanturę kibicowską przed meczem Holendrów z Atletico Madryt. - Zaoferowali ponoć pieniądze za wywołanie zadymy - stwierdził Toon Gerbrands, dyrektor generalny PSV.

- Zbadamy sprawę wśród naszych kibiców. Jeśli okaże się to prawdą, byłby to bezprecedensowy skandal - dodał Gerbrands. A skąd całe zamieszanie? Hiszpanie mieli ponoć szukać sensacji przed meczem Ligi Mistrzów. Obie ekipy mierzyły się wcześniej w zeszłym sezonie i wówczas holenderscy kibice narobili sporo szkód. Zdarzyło im się między innymi zaatakować madryckich bezdomnych. Żurnaliści doszli więc do wniosku, że skoro udało się raz, to uda znowu, a jeśli sami zorganizują awanturę, to przynajmniej trafią w sam jej środek i będą mogli wszystko sfilmować i udokumentować zdjęciowo. Na dobry tydzień organizując robotę całej gazecie.

- Zakładamy, że kibice mówią prawdę - stwierdzili jeszcze włodarze PSV, zapowiadając, że śledztwo w tej sprawie powoli dobiega do końca.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: