SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Hiszpańska telewizja ostro o kibolach Legii: Idioci bez mózgu [WIDEO]

Hiszpańska telewizja ostro o kibolach Legii: Idioci bez mózgu [WIDEO]

21.10.2016, godz. 11:50
Kibice Legii w Madrycie
Kibice Legii w Madrycie foto: EAST NEWS

Nie milną echa starć kiboli Legii Warszawa z policją na ulicach Madrytu przed meczem Ligi Mistrzów z Realem. Zatrzymanych zostało kilkunastu chuliganów, a reportaż o zamieszkach zrobiła hiszpańska telewizja, która fanów mistrzów Polski nazwała... "idiotami bez mózgu".

Przed spotkaniem w okolicy Estadio Santiago Bernabeu doszło do starć kibiców Legii z miejscową policją. Kilka osób zostało rannych, a służby zatrzymały najbardziej agresywnych chuliganów. Ci staną teraz staną przed tamtejszym sądem, ale w hiszpańskich mediach wciąż nie milkną echa tych wydarzeń. Jedna ze stacji telewizyjnych przygotowała dramatyczny reportaż z zamieszek, w którym polskich fanów nazywa się "idiotami bez mózgu".

- Te zdjęcia są straszne, bardzo niepokojące. To byli ultrasi niemożliwi do okiełznania. Idioci bez mózgu. Policja otoczona. Hiszpańscy policjanci okrążeni przez ultrasów z Polski. Atakowani od tyłu. Prawdziwa zasadzka. Policja mówi, że to najgorsi kibole jakich widziała. Dlaczego najgorsi? Bo nie obawiają się niczego. Atakują, zastraszają, idą na wszystkich i przeciw wszystkim - mówi prezenter jednej z hiszpańskich telewizji.

- Na ulicy Rafael Salgado, obok Santiagio Bernabeu, czterech policjantów stanęło do walki z kibicami, przez których zostali okrążeni. Dwóch policjantów leży na ulicy. Służby mundurowe starają się zdusić bijatykę, ale sytuacja jest krytyczna. Rannemu policjantowi koledzy pomagają zdjąć kask, płynie krew. W oddali widać ojca trzymającego dziecko. Chłopiec płacze, jest przerażony. Kibole uzyskali swój cel - można usłyszeć dalej w materiale.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: