SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Iwan Majewskij: Legii bym nie odmówił

Iwan Majewskij: Legii bym nie odmówił

04.08.2017, godz. 02:00
Iwan Majewskij, Dominik Nagy
Iwan Majewskij i Dominik Nagy podczas meczu Legia Warszawa - FC Astana 1-0 w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. (2 sierpnia 2017 roku) foto:

W rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 był najlepszym zawodnikiem Zawiszy. Po spadku bydgoskiej drużyny z Ekstraklasy Iwan Majewskij (29 l.) grał w rosyjskim Anży Machaczkała, a od stycznia rządzi w drugiej linii kazachskiej drużyny FK Astana. Na tyle skutecznie, że mocno przyczynił się do wyeliminowania Legii Warszawa (3:1 dla Astany i 0:1) w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

"Super Express": - Wystarczyło, że w rewanżu zamurowaliście bramkę, a Legia była bezradna.

Iwan Majewskij: - Mając przewagę dwóch goli, nie musieliśmy ciągle atakować. Legia zagrała dziś o wiele lepiej niż w Astanie, dlatego nie mogliśmy się odsłonić. Ale nie było też tak, że całą drużyną tylko ustawiliśmy się pod swoją bramką, żeby wybijać piłkę. Czekaliśmy, aż  w końcu Polacy pójdą większą liczbą zawodników do przodu, a wtedy my skontrujemy.

- O wyniku dwumeczu zdecydował gol na 3:1 zdobyty przez was w doliczonym czasie pierwszego meczu?

- Zdecydowanie. Ta bramka była kluczowa. Wykorzystaliśmy błąd przeciwników, ale już wcześniej mogliśmy strzelić jeszcze kilka goli, bo u siebie byliśmy zdecydowanie lepsi.

- Legia, z którą rywalizowaliście w eliminacjach Ligi Mistrzów, to mocniejsza drużyna niż ta, którą zapamiętałeś z gry w Ekstraklasie?

- Inna. W pierwszym meczu byłem zaskoczony, że zaprezentowali się słabo, ale w rewanżu mocno nas przycisnęli. Trener podkreślał, że mają w swoich szeregach bardzo dobrych technicznie, kreatywnych zawodników. Mnie szczególnie dali się we znaki Guilherme i Moulin. Obaj przydaliby się u nas.

- Wypromowałeś się w Zawiszy i wyjechałeś z Polski. Nie miałeś propozycji z klubów Ekstraklasy?

- Było zainteresowanie, ale nie z tych klubów, do których chciałbym trafić. Miałem ofertę z Pogoni Szczecin, niedawno pytała o mnie Jagiellonia. Gdyby zgłosiła się Legia, pewnie bym nie odmówił.

- Może teraz, po tym jak strzeliłeś mistrzom Polski gola i byłeś jednym z najlepszych zawodników Astany, ktoś z Warszawy się odezwie?

- Mam jeszcze półtora roku ważny kontrakt z Astaną, ale Legia to firma. Zawsze można rozmawiać.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: