Juventus - Porto

Autor: East News Juventus - Porto

Juventus pewnie przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

2017-03-14 23:36

Juventus dopełnił formalności na swoim boisku. Pokonał FC Porto 1:0 i spokojnie awansował do ćwierćfinału Champions League. Goście nawet przez moment nie zagrozili "Starej Damie". Już w pierwszej połowie wiedzieli, że wrócą do domu z niczym.

Juventus mógł być pewny awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów już po pierwszym meczu. Podopieczni Massimiliano Allegriego wygrali na wyjeździe 2:0. Wtedy Porto cierpiało przez czerwoną kartkę. Tak samo było w rewanżu. Pod koniec pierwszej połowy spotkania w Turynie z boiska za zagranie ręką wyleciał Maxi Pereira. Jakby tego było mało, zrobił to we własnym polu karnym. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł niezawodny Paulo Dybala. Pewnie pokonał Ikera Casillasa.

"Smoki" z Porto wiedziały, że po tym golu już nie mają żadnych szans na awans. Grały w dziesiątkę, a na dodatek potrzebowały strzelić trzy gole, przy okazji nie tracąc żadnego. Na takie cuda Juventus oczywiście nie pozwolił. Przypilnował skromnego prowadzenia do końcowego gwizdka i mógł się cieszyć z łatwego awansu.

Juventus Turyn - FC Porto 1:0 (3:0 w dwumeczu)
Dybala 42 (k)

Juventus: Buffon (C) – Dani Alves, Bonucci, Benatia (62. Barzagli), Alex Sandro – S. Khedira, Marchisio – Cuadrado (46. Pjaca), Dybala (79. Rincon), Mandzukić – Higuain

Porto: Casillas – M. Pereira, Felipe, Marcano (C), Layun – D. Pereira – Andre, O. Torres, Brahimi (68. Jota) – Tiquinho, Andre Silva (Boly)

Żółte kartki: Cuadrado - Layun, Andre

Czerwona kartka: M. Pereira